Birlashgan Arab Amirliklarining Fujayra shahri bugun yana sport ixlosmandlarining diqqat markazida bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Kecha taekvondo bo‘yicha nufuzli 13-«Fujayra Open-2026» xalqaro turnirining kattalar o‘rtasidagi bahslari rasman boshlandi. Ushbu musobaqaning ilk kuni O‘zbekiston terma jamoasi uchun juda muvaffaqiyatli kechdi.
Hamyurtlarimiz 2 ta kumush va 3 ta bronza medalini qo‘lga kiritib, jami 5 ta sovrin bilan turnirni muvaffaqiyatli boshlashdi. Kumush medalga ega bo‘lgan sportchilarimiz: Sofiya Xan (53 kg vazn toifasi) va Madina Mirabzalova (57 kg vazn toifasi).
Shuningdek, bronza medallarini Laylo Zayniddinova (53 kg), Sevinch Hayitova (62 kg) va Iroda Mirtojiyeva (+73 kg) qo‘lga kiritishdi. Ushbu ma’lumotlarni O‘zbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasi taqdim etdi.
Musobaqa hali davom etmoqda va oldinda ko‘plab bahslar bor. Birinchi kunning o‘zi yuqori natijalar bilan boshlandi, bu esa keyingi kunlarda ham sportchilarimizdan katta umid qilishimizga imkon beradi.
Raqiblarimizning kuchli ekani inobatga olingan holda, o‘zbekistonlik sportchilar uchun bu musobaqa yanada kuchli motivatsiya bo‘ladi. Medallar uchun kurash hali oldinda.

Город Фуджейра в Объединённых Арабских Эмиратах сегодня вновь оказался в центре внимания спортивных поклонников. Об этом сообщает Zamin.uz.
Вчера официально стартовали соревнования среди взрослых на престижном 13-м международном турнире по тхэквондо «Fujayra Open-2026». Первый день этого турнира прошёл очень успешно для сборной Узбекистана.
Наши соотечественники завоевали 2 серебряные и 3 бронзовые медали, успешно начав турнир с общим количеством 5 наград. Спортсменки, получившие серебряные медали: София Хан (весовая категория 53 кг) и Мадина Мирабзалова (весовая категория 57 кг).
Также бронзовые медали завоевали Лайло Зайниддинова (53 кг), Севинч Хаитова (62 кг) и Ирада Миртожиева (+73 кг). Эти данные предоставила Ассоциация тхэквондо WT Узбекистана.
Соревнования продолжаются, впереди много поединков. Уже первый день начался с высоких результатов, что даёт основания надеяться на успехи наших спортсменов и в последующие дни.
Учитывая силу наших соперников, этот турнир станет для узбекских спортсменов дополнительной мощной мотивацией. Борьба за медали ещё впереди.