Braziliya futbol konfederatsiyasi va Karlo Anchelotti o‘rtasidagi hamkorlik uzoq muddat davom etishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jurnalist Nikolo Skiraning xabar berishicha, tajribali murabbiy yangi va uzoq muddatli shartnomaga rozilik bildirgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, 66 yoshli mutaxassis Braziliya milliy jamoasi bilan 2030 yilgacha ishlash bo‘yicha kelishuvga erishgan.
Agar kutilmagan o‘zgarishlar bo‘lmasa, ushbu shartnoma yaqin kunlarda rasman e’lon qilinishi ehtimoli yuqori. Eslatib o‘tamiz, Karlo Anchelotti o‘tgan yil iyun oyida Braziliya milliy jamoasi bosh murabbiyi lavozimini egallagan edi.
Bungacha u to‘rt yil davomida Madridning “Real” klubida faoliyat yuritgan va katta tajriba orttirgan. Oldinda Braziliya milliy jamoasini yangi sinovlar kutmoqda.
Jamoa jahon chempionati guruh bosqichida Marokash, Shotlandiya va Hayiti terma jamoalariga qarshi o‘ynaydi. Ushbu vaziyatda Anchelotti uchun asosiy maqsad – Braziliya futbolining yuqori darajasini saqlab qolish va jamoani yangi yutuqlarga olib chiqishdir.
Muxlislar esa jamoaning maydondagi ishonchli o‘yini va “Braziliyaga xos” yorqin futbol namoyishini intiqlik bilan kutmoqda.

Ожидается, что сотрудничество между Конфедерацией футбола Бразилии и Карло Анчелотти продлится долго. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации журналиста Николо Скираны, опытный тренер согласился на новый долгосрочный контракт. Согласно данным, 66-летний специалист достиг соглашения о работе с национальной сборной Бразилии до 2030 года.
Если не произойдет неожиданных изменений, этот контракт, скорее всего, будет официально объявлен в ближайшие дни. Напомним, что Карло Анчелотти занял пост главного тренера сборной Бразилии в июне прошлого года.
До этого он четыре года работал в мадридском «Реале» и приобрел большой опыт. Впереди сборную Бразилии ждут новые испытания.
Команда сыграет в групповом этапе чемпионата мира против сборных Марокко, Шотландии и Гаити. В этой ситуации главная задача Анчелотти — сохранить высокий уровень бразильского футбола и привести команду к новым достижениям.
Болельщики с нетерпением ждут уверенной игры команды на поле и яркого футбола, характерного для Бразилии.