O‘zbekiston taekvondochilari BAAda 14 ta medal oldi
BAAning Fujayra shahrida taekvondo WT bo‘yicha “Fujayrah Open - 2026” xalqaro musobaqasi o‘tkazildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu musobaqada O‘zbekiston terma jamoasi muvaffaqiyatli ishtirok etib, jami 14 ta medalni qo‘lga kiritdi. Medallar tarkibida 2 ta oltin, 6 ta kumush va 6 ta bronza bor.
Bu natija mavsum endigina boshlangani uchun jamoaning yaxshi tayyorgarlik holatida ekanini ko‘rsatadi. Raqobat darajasi yuqori bo‘lishiga qaramay, sportchilarimiz o‘z mahoratini namoyish qila oldi.
Ushbu musobaqa haqida O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi rasmiy xabar berdi. Oltin medal sohiblari quyidagilar: -74 kg vazn toifasida Najmiddin Qosimxo‘jayev hamda -87 kg vazn toifasida Yodgor Jo‘raboyev.
Kumush medallarni esa Omonjon Otajonov (-58 kg), Mironshoh Muzaffarov (-74 kg), Jasur Jaysunov (-80 kg), Marat Mavlonov (+87 kg), Sofiya Xon (-53 kg) va Madina Mirabzalova (-57 kg) qo‘lga kiritdi. Bronza medallar bilan Kamron Mansurov (-58 kg), Shamsiddin Qurbonov (-63 kg), Diyor To‘xliboyev (-68 kg), Laylo Zayniddinova (-53 kg), Sevinch Xayitova (-62 kg) va Iroda Mirtojiyeva (+73 kg) taqdirlandi.
Musobaqa natijalari jamoaning mavsumga jiddiy tayyorlanganini ko‘rsatadi. Endi asosiy maqsad — bu tempni saqlab qolib, keyingi musobaqalarda oltin medallar sonini oshirish.
Taekvondo bo‘yicha bu yilgi mavsum ko‘tarinki kayfiyatda davom etishi kutilmoqda. Ma’lumot manbasi: Milliy olimpiya qo‘mitasi.

Тхэквондисты Узбекистана завоевали 14 медалей в ОАЭ
В городе Фуджейра ОАЭ прошёл международный турнир по тхэквондо WT «Fujayrah Open - 2026». Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом соревновании сборная Узбекистана успешно выступила, завоевав в общей сложности 14 медалей. В их составе 2 золотые, 6 серебряных и 6 бронзовых медалей.
Этот результат показывает, что команда находится в хорошей подготовке, так как сезон только начался. Несмотря на высокий уровень конкуренции, наши спортсмены смогли продемонстрировать своё мастерство.
Официальное сообщение об этом соревновании сделан Национальным олимпийским комитетом Узбекистана. Обладатели золотых медалей: в весовой категории -74 кг — Наджмиддин Касимходжаев и в весовой категории -87 кг — Ёдгор Журабоев.
Серебряные медали завоевали Омонжон Отажонов (-58 кг), Мироншох Музаффаров (-74 кг), Жасур Джайсунов (-80 кг), Марат Мавлонов (+87 кг), София Хон (-53 кг) и Мадина Мирабзалова (-57 кг). Бронзовые медали получили Камрон Мансуров (-58 кг), Шамсиддин Курбанов (-63 кг), Дийор Тохлибоев (-68 кг), Лайло Зайниддинова (-53 кг), Севинч Хаитова (-62 кг) и Ирада Миртожиева (+73 кг).
Результаты соревнований показывают серьёзную подготовку команды к сезону. Теперь главная цель — сохранить этот темп и увеличить количество золотых медалей на следующих турнирах.
Ожидается, что сезон по тхэквондо в этом году продолжится в приподнятом настроении. Источник информации: Национальный олимпийский комитет.