Hujumchi Endrik qishki transfer oynasida "Real Madrid" klubidan ijara asosida Fransiyaning "Lion" jamoasiga o‘tganidan beri o‘zini yaxshi tomondan namoyon etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shuning natijasida Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti uni yaqinlashib kelayotgan yig‘inga taklif qilishni rejalashtirayotgani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
The Touchline nashri L’Equipe manbasiga tayanib xabar qilishicha, Endrik mart oyida bo‘lib o‘tadigan xalqaro tanaffus paytida Braziliya terma jamoasining asosiy hujumchisi sifatida ko‘rilishi mumkin. Bu vaqt mobaynida Braziliya jamoasi jahon chempionatiga tayyorgarlik doirasida Fransiya va Xorvatiya terma jamoalariga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvlarini o‘tkazadi.
Eslatib o‘tamiz, yozda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatiga AQSh, Kanada va Meksika davlatlari mezbonlik qiladi. Ushbu musobaqa oldidan terma jamoalar o‘z tarkiblarini sinovdan o‘tkazish va tayyorgarlikni kuchaytirishga alohida e’tibor qaratmoqda.
Endrikning Braziliya terma jamoasidagi imkoniyatlari murabbiylar shtabi uchun ham katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Эндрик может быть вызван в сборную Бразилии
Нападающий Эндрик с тех пор, как перешёл на правах аренды из клуба «Реал Мадрид» во французский «Лион» в зимнее трансферное окно, проявляет себя с хорошей стороны. Об этом сообщает Zamin.uz.
В результате появились сведения о том, что главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти планирует пригласить его на ближайший сбор. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Издание The Touchline со ссылкой на источник L'Equipe сообщает, что Эндрик может рассматриваться в качестве основного нападающего сборной Бразилии во время международного перерыва в марте. В этот период бразильская команда проведёт товарищеские матчи против сборных Франции и Хорватии в рамках подготовки к чемпионату мира.
Напомним, что чемпионат мира, который пройдёт летом, будет принимать США, Канада и Мексика. Перед этим турниром сборные уделяют особое внимание проверке состава и усилению подготовки.