Ronaldu "Al-Nasr" qarorlaridan norozi bo‘lib qoldi
Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi tarkibida bir qator o‘yinlarda ishtirok etmayotgani haqida xabarlar tarqalmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, futbolchi klub boshqaruvidagi qarorlar va ish uslubidan norozi. Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lumot berdi.
Mazkur masala yuzasidan Saudiya Arabistonidagi taniqli jurnalist va teleboshlovchi Valid al-Faraj ham o‘z fikrini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, mamlakat sport tizimi va liga nizomlari qat’iy qoidalarga asoslangan bo‘lib, ularni hech kim buzishi mumkin emas.
Jurnalist jahon miqyosidagi yulduz maqomi hech qanday istisnolarni ta’minlamasligini ta’kidladi. "Saudiya chempionati har qanday futbolchidan ustun turadi.
Ronaldu liga reglamentlarini hurmat qilishi va qoidalarga amal qilishi shart. Biz hech kimning, jumladan, Ronaldu oldida tiz cho‘kmaymiz.
Siz bizni uning oldida yalinib qoladi, deb o‘ylayapsizmi? Mamlakatimiz va ligamiz barcha narsadan ustun", — dedi al-Faraj NewsRoom nashriga bergan intervyusida.
Shuningdek, ma’lum qilinishicha, Krishtianu Ronaldu va "Al-Nasr" o‘rtasidagi shartnoma 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.

Роналду недоволен решениями "Аль-Насра"
Распространяются сообщения о том, что Криштиану Роналду пропускает ряд матчей в составе клуба "Аль-Наср" из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Как стало известно, футболист недоволен решениями руководства клуба и стилем работы. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По этому поводу своё мнение выразил известный журналист и телеведущий из Саудовской Аравии Валид аль-Фарадж. По его словам, спортивная система страны и регламенты лиги основаны на строгих правилах, которые никто не может нарушать.
Журналист подчеркнул, что статус мировой звезды не даёт никаких исключений. "Чемпионат Саудовской Аравии превыше любого футболиста.
Роналду обязан уважать регламент лиги и соблюдать правила. Мы не преклоним колени ни перед кем, в том числе перед Роналду.
Вы думаете, что мы будем перед ним униженно просить? Наша страна и наша лига превыше всего", — сказал аль-Фарадж в интервью изданию NewsRoom.