Ronaldu "Al-Nasr" bilan boykotni tugatdi
Krishtianu Ronaldu so‘nggi uchrashuvlarda Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" jamoasi tarkibida maydonga tushmadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shuningdek, u ketma-ket besh kun davomida ijtimoiy tarmoqlarda ham hech qanday post qoldirmadi. Bu holat ko‘plab muxlislar va jurnalistlar orasida turli taxminlarga sabab bo‘ldi.
Mazkur xabarni euro-football.ru sayti ma’lum qildi. Nihoyat, seshanba kuni 38 yoshli futbolchi jimlikni buzdi va klub bazasida olingan suratini tarqatdi.
Unda Ronaldu ikki barmog‘ini yuqoriga ko‘tarib, mashhur ishorani ko‘rsatgan. Postga qisqa izoh sifatida emodzi ham qo‘shilgan.
Bu surat futbolchining jamoa bilan bog‘liq masalalarda kelishuvga erishganini taxmin qilishga asos bo‘lmoqda. Avvalroq ayrim ommaviy axborot vositalarida Ronaldu "Al-Nasr" klubi uning ayrim shartlarini bajarganidan so‘ng boykotni tugatgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Ayni paytda "Al-Nasr" jamoasi Saudiya Arabistoni chempionati jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Ularning asosiy raqibi "Al-Hilol" esa bir ochko farq bilan peshqadamlik qilmoqda.

Роналду завершил бойкот с «Аль-Насром»
Криштиану Роналду в последних матчах не выходил на поле в составе саудовского клуба «Аль-Наср». Об этом сообщает Zamin.uz.
Кроме того, он не публиковал никаких постов в социальных сетях в течение пяти дней подряд. Это вызвало различные предположения среди многих болельщиков и журналистов.
Данную информацию сообщил сайт euro-football.ru. Наконец, во вторник 38-летний футболист нарушил молчание и опубликовал фотографию, сделанную на базе клуба.
На ней Роналду поднял два пальца вверх, показывая известный жест. К посту был добавлен короткий комментарий в виде эмодзи.
Эта фотография служит основанием предполагать, что футболист достиг соглашения по вопросам, связанным с командой. Ранее в некоторых СМИ появлялись сообщения о том, что Роналду завершил бойкот после того, как клуб «Аль-Наср» выполнил некоторые его условия.
В настоящее время команда «Аль-Наср» занимает второе место в таблице чемпионата Саудовской Аравии. Их главный соперник «Аль-Хилал» лидирует с отрывом в одно очко.