Endrik mavsum yakunida
Endrik qishki transfer oynasida Madridning "Real" klubidan Frantsiyaning "Lion" jamoasiga ijara asosida o‘tkazilgan edi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Frantsiyada maydonga tushgan dastlabki o‘yinlardayoq o‘zini ko‘rsatib, jamoaga foyda keltira boshladi. Shu sababli, "Lion" klubi braziliyalik yosh futbolchining ijarasini uzaytirish istagini bildirayotganiga doir gap-so‘zlar tarqaldi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Shunga qaramay, Madridning "Real" klubi Endrikni mavsum yakunida qaytarib olish niyatida ekanini ma’lum qildi.
Futbolchining agenti ham bu masalaga oydinlik kiritib, ijarada sotib olish sharti mavjud emasligini va klub Endrikni yozgi mavsumga qaytarish qarorini allaqachon qabul qilganini ta’kidladi. Shu tariqa, yosh futbolchi mavsum tugashi bilan yana "Real" safida to‘p surishi kutilmoqda.
Kelgusi mavsumda uning taqdiri qanday bo‘lishi borasida esa hozircha aniq ma’lumot yo‘q. Endrik "Lion" tarkibida hozirgacha 6 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urishga va 1 ta golli uzatma amalga oshirishga muvaffaq bo‘ldi.

Endrik mavsum yakunida
Эндрик был арендован из мадридского "Реала" во французский клуб "Лион" в зимнее трансферное окно. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он сразу же проявил себя в первых матчах во Франции, начав приносить пользу команде. По этой причине появились слухи о том, что клуб "Лион" хочет продлить аренду бразильского молодого футболиста.
Об этом сообщает euro-football.ru. Тем не менее, мадридский "Реал" заявил о намерении вернуть Эндрика по окончании сезона.
Агент футболиста также прояснил ситуацию, подчеркнув, что в аренде нет условия выкупа, и клуб уже принял решение вернуть Эндрика на летний сезон. Таким образом, ожидается, что молодой футболист после окончания сезона вновь будет выступать за "Реал".
Что касается его будущего в следующем сезоне, пока нет точной информации. Эндрик сыграл за "Лион" 6 матчей, забил 5 голов и сделал 1 голевую передачу.