So‘nggi kunlarda ommaga oshkor qilingan "Epshteyn fayllari" butun dunyoda katta shov-shuvga sabab bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hujjatlarda futbol olami vakillari ham tilga olingan bo‘lib, ular orasida Fransiya terma jamoasining sobiq a’zosi va Germaniyaning "Bavariya" klubining sobiq futbolchisi Frank Riberi ismi ham borligi aytilgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Mazkur vaziyat yuzasidan Frank Riberining manfaatlarini himoya qilayotgan advokat Karlo Alberto Bruza ijtimoiy tarmoqlarda o‘z munosabatini bildirdi. U tarqalgan ma’lumotlarni yolg‘on deb atadi va bunday xabarlarni tarqatayotganlarga nisbatan qat’iy choralar ko‘rilishini ma’lum qildi.
Bruza o‘z bayonotida quyidagilarni yozdi: "Bu yolg‘on xabar! Ertadan boshlab janob Riberining advokati sifatida ish boshlayman va mijozim hamda uning oilasi sha’niga putur yetkazayotgan barcha yolg‘on ma’lumotlar uchun javobgarlikni ta’minlashga harakat qilaman." Ma’lum qilinishicha, Riberining ismi e’lon qilingan hujjatlarning uch sahifasida uchragan.
Unda taxmin qilinayotgan jabrlanuvchi Riberini noqonuniy fohishabozlik bilan bog‘liq aloqalarda ayblagan, shuningdek, futbolchining iltimosiga binoan uchinchi shaxs tomonidan bir kishiga hujum uyushtirilganini da’vo qilgan. Shu sababli, advokat barcha zaruriy huquqiy choralarni ko‘rishga tayyorligini qayd etgan.

Франк Рибери упоминается в 'Досье Эпштейна'
В последние дни обнародованные "Досье Эпштейна" вызвали большой резонанс во всем мире. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этих документах также упоминаются представители футбольного мира, среди которых говорится о бывшем игроке сборной Франции и бывшем футболисте немецкого клуба "Бавария" Франке Рибери. Об этом сообщает euro-football.ru.
По данному поводу адвокат Карло Альберто Бруза, защищающий интересы Франка Рибери, высказался в социальных сетях. Он назвал распространённую информацию ложной и сообщил, что будут приняты строгие меры в отношении тех, кто распространяет такие сообщения.
В своем заявлении Бруза написал следующее: "Это ложная информация! С завтрашнего дня я начинаю работать в качестве адвоката господина Рибери и буду стремиться обеспечить ответственность за все ложные сведения, наносящие ущерб чести моего клиента и его семьи."
Сообщается, что имя Рибери встречается на трёх страницах опубликованных документов.
В них предполагаемый пострадавший обвиняет Рибери в незаконных связях с проституцией, а также утверждается, что по просьбе футболиста третье лицо организовало нападение на одного человека. По этой причине адвокат отметил, что готов принять все необходимые юридические меры.