Argentina futbolining mashhur klublaridan biri «Boka Xuniors»da sport direktori lavozimida o‘zgarish yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu lavozimga Marselo Delgado tayinlangani rasman e’lon qilindi. Delgado endilikda klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda faoliyat olib boradi.
Ma’lumki, Rikelme avval «Barselona» klubida ham o‘ynagan va futbol olamida yaxshi tanilgan shaxs. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda.
Klub rahbariyati tarkibni kuchaytirish zaruriyati borligini ta’kidlab, yangi transferlar va jamoani yangilash masalalariga jiddiy e’tibor qaratishni rejalashtirmoqda. Bu esa Delgado va Rikelme o‘rtasidagi hamkorlikning muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lishi kutilmoqda.
Marselo Delgado futbolchilik faoliyatida ham katta tajribaga ega. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yin o‘tkazgan va 1998 yilgi Jahon chempionatida ham maydonga tushgan.
Shuningdek, 2003 yilda Delgado Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purari bo‘lishga muvaffaq bo‘lgan. U bu borada «Santos» klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan bir xil natija qayd etgan.

В одном из известных футбольных клубов Аргентины «Бока Хуниорс» произошли изменения на посту спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Официально объявлено о назначении Марсело Дельгадо на эту должность. Теперь Дельгадо будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Известно, что Рикельме ранее играл в клубе «Барселона» и является хорошо известной фигурой в футбольном мире. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Руководство клуба подчеркнуло необходимость усиления состава и планирует уделять серьезное внимание новым трансферам и обновлению команды. Это станет одним из важных направлений сотрудничества между Дельгадо и Рикельме.
Марсело Дельгадо обладает большим опытом и в футбольной карьере. В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году Дельгадо стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. Он достиг такого же результата, как и нападающий клуба «Сантос» Рикардо Оливейра.
Ожидается, что Марсело Дельгадо приложит все усилия на новом посту, чтобы привести клуб к высоким результатам.