Garri Keyn: "Bavariya" trebl uchun kurashmoqda
"Bavariya" futbol klubi hujumchisi Garri Keyn joriy mavsum yakunida jamoaning uchta asosiy sovrinni qo‘lga kiritish imkoniyatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi. Keynning so‘zlariga ko‘ra, "Bavariya"ning treblga erishish imkoniyati mavjud, ammo bu maqsadga yetish uchun hali ko‘p ishlash kerak.
Futbolchi jamoaning barcha musobaqalarda kurashni davom ettirayotganini eslatib, hozirgi o‘yin sifati va ichki muhit ushbu yutuqqa umid berayotganini ta’kidladi. Shu bilan birga, u trebl uchun nafaqat yaxshi o‘yin, balki omad, barqaror natijalar va jarohatlardan qochish ham muhim ekanini qayd etdi.
Keyn jamoa e’tiborini faqat hozirgi vazifalarga qaratishi lozimligini urg‘uladi. Ma’lumki, Garri Keyn 2023 yilda "Tottenhem" klubidan "Bavariya"ga 95 million yevro evaziga o‘tgan.
Uning Myunxen klubi bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilning 30 iyuniga qadar amal qiladi. Joriy mavsumda Keyn 34 ta o‘yinda ishtirok etib, 39 ta gol urdi va 5 ta golli pas berdi.

Нападающий футбольного клуба "Бавария" Гарри Кейн поделился своими мыслями о возможностях команды завоевать три главных трофея по итогам текущего сезона. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Euro-football.ru. По словам Кейна, у "Баварии" есть шанс на требл, но для достижения этой цели предстоит ещё много работать.
Футболист напомнил, что команда продолжает борьбу во всех турнирах, отметив, что нынешнее качество игры и внутренняя атмосфера вселяют надежду на этот успех. При этом он подчеркнул, что для требла важны не только хорошая игра, но и удача, стабильные результаты и избегание травм.
Кейн подчеркнул, что команда должна сосредоточиться только на текущих задачах. Известно, что Гарри Кейн в 2023 году перешёл из клуба "Тоттенхэм" в "Баварию" за 95 миллионов евро.
Его контракт с мюнхенским клубом действует до 30 июня 2027 года. В текущем сезоне Кейн принял участие в 34 матчах, забил 39 голов и отдал 5 результативных передач.