Interning Yuventus ustidan g‘alabasi chempionlikka umid bag‘ishladi
Inter jamoasining sobiq futbolchisi Silvano Martina Yuventusga qarshi qo‘lga kiritilgan g‘alaba haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu natijani jamoa uchun juda muhim deb hisoblab, ushbu g‘alaba futbolchilarga ishonch bag‘ishlashini ta’kidladi. Bunday fikrlarini u Yevro-Futbol.Ru nashriga bergan intervyusida bayon qilgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Italiya A Seriyasining 25-turida Milan shahri vakili Inter klubi Yuventusni qiyin kechgan uchrashuvda 3:2 hisobida mag‘lub etdi.
Martina bu o‘yinda Interning xarakter ko‘rsatganini va bunday natija jamoaning ruhiy holati uchun katta ahamiyatga ega ekanligini qayd etdi. U jamoa bosh murabbiyi Kristian Kivuning ish faoliyatini ham yuqori baholab, Interning bundan keyin ham rivojlanishi mumkinligini qo‘shimcha qildi.
Mazkur g‘alabadan so‘ng Inter jamoasi turnir jadvalidagi yetakchilik pozitsiyasini yanada mustahkamladi. Ayni paytda Kivu shogirdlari 25 ta o‘yindan so‘ng jami 61 ochko to‘plab, peshqadamlikni davom ettirmoqda.

Победа Интерна над Ювентусом вселила надежду на чемпионство
Бывший футболист команды Интер Сильвано Мартина поделился своими мыслями о победе над Ювентусом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он считает этот результат очень важным для команды и подчеркнул, что эта победа придаст уверенности футболистам. Такие свои мысли он выразил в интервью изданию Евро-Футбол.Ru.
Об этом сообщает euro-football.ru. В 25-м туре итальянской Серии А клуб Интер из Милана в напряжённом матче одержал победу над Ювентусом со счётом 3:2.
Мартина отметил, что в этой игре Интер проявил характер, и такой результат имеет большое значение для морального состояния команды. Он также высоко оценил работу главного тренера команды Кристиана Киву и добавил, что Интер может продолжать развиваться.
После этой победы команда Интер ещё больше укрепила своё лидерство в турнирной таблице. В настоящее время подопечные Киву после 25 матчей набрали в общей сложности 61 очко и продолжают лидировать.