Uning fikricha, hozir turnir jadvalida “Yuventus” “Napoli”dan ortda qolayotgan bo‘lsa-da, turinliklar Milan klublari bilan chempionlik poygasida jiddiy raqobat qilishi mumkin. Bu haqda *euro-football.ru* xabar bermoqda.
Antonio Paganin murabbiy Luciano Spallettining faoliyatiga ijobiy baho berdi. U Spallettining o‘z ishini yaxshi bilishini aytib, uning milliy jamoa bilan erishgan omadsiz natijalarini tushunib bo‘lmasligini qo‘shimcha qildi.
Shuningdek, Paganin “Milan” klubining o‘ziga xos afzalligini ta’kidladi: jamoa xalqaro kubok o‘yinlarida ishtirok etmayotgani bois kuchini faqat ichki musobaqalarga yo‘naltirmoqda. “Inter” hozircha ochkolar borasida oldinda, biroq oldinda hal qiluvchi o‘yinlar, jumladan, 8 mart kuni bo‘lib o‘tadigan derbi bahsi kutib turibdi.
Paganinning fikricha, ushbu derbi mavsum taqdiriga katta ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Ma’lumot uchun, Antonio Paganin 1990–1995 yillar davomida “Inter” safida o‘ynagan.

Antonio Paganin: "Наполи" не сможет защитить чемпионство
Бывший футболист миланского клуба «Интер» Антонио Паганин подчеркнул, что «Наполи» в текущем сезоне не сможет защитить титул чемпиона прошлого года. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его мнению, хотя в турнирной таблице «Ювентус» отстает от «Наполи», туринцы могут серьёзно конкурировать с миланскими клубами в борьбе за чемпионство. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
Антонио Паганин положительно оценил работу тренера Лучано Спаллетти. Он отметил, что Спаллетти хорошо знает своё дело и добавил, что непонятны неудачные результаты с национальной сборной.
Также Паганин выделил особое преимущество клуба «Милан»: команда не участвует в международных кубковых матчах, поэтому сосредоточена только на внутренних соревнованиях. «Интер» пока лидирует по очкам, но впереди решающие игры, в том числе дерби, которое состоится 8 марта.
По мнению Паганина, это дерби может сильно повлиять на судьбу сезона. Для справки, Антонио Паганин играл за «Интер» с 1990 по 1995 год.