“Inter”ning sobiq futbolchisi Antonio Paganin “Napoli”ning o‘tgan mavsumda qo‘lga kiritgan Italiya chempionligi (skudetto)ni bu yil ham himoya qilishiga shubha bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Paganinning ta’kidlashicha, hozircha “Napoli” turnir jadvalida oldinda bo‘lsa-da, “Yuventus” va Milan klublari chempionlik poygasida jiddiy raqobat ko‘rsatishi mumkin. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Paganin “Napoli”ning sobiq bosh murabbiyi Luchano Spalettining faoliyatiga yuqori baho berdi. U Spalettining murabbiy sifatida o‘z ishini yaxshi bilishini qayd etdi, biroq uning Italiya milliy jamoasi bilan muvaffaqiyatli ishlay olmaganini tushunmasligini bildirdi.
Shuningdek, Paganin “Milan” jamoasining asosiy afzalligi sifatida ularning kubok o‘yinlarida qatnashmasligini ta’kidladi. “Inter” esa hozirda ochkolar bo‘yicha yetakchilik qilayotganiga qaramasdan, oldinda derbi va boshqa muhim uchrashuvlar kutayotganini eslatib o‘tdi.
Paganinning fikricha, chempionlik poygasida hal qiluvchi o‘yin 8 mart kuni bo‘lib o‘tadigan derbi bo‘lishi mumkin. Uning bu mulohazalarini fcinter1908.it nashri keltirgan.

Паганини: “Наполи” не сможет защитить чемпионство
Бывший футболист “Интера” Антонио Паганин выразил сомнение в том, что “Наполи” сможет защитить титул чемпиона Италии (скудетто), завоёванный в прошлом сезоне. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Паганина, хотя “Наполи” сейчас лидирует в турнирной таблице, клубы “Ювентус” и “Милан” могут составить серьёзную конкуренцию в борьбе за чемпионство. Об этом сообщает euro-football.ru.
Паганин высоко оценил работу бывшего главного тренера “Наполи” Лучано Спаллетти. Он отметил, что Спаллетти хорошо знает своё дело как тренер, однако не понимает, почему тот не смог добиться успеха с национальной сборной Италии.
Также Паганин подчеркнул, что основным преимуществом команды “Милан” является отсутствие участия в кубковых матчах. При этом он напомнил, что у “Интера”, несмотря на лидерство по очкам, впереди дерби и другие важные встречи.
По мнению Паганина, решающей игрой в борьбе за чемпионство может стать дерби, которое состоится 8 марта. Эти рассуждения приводит издание fcinter1908.it.