16 yoshli saudiyalik futbolchi halok bo‘ldi
“Al-Qadisiya” jamoasining 16 yoshli himoyachisi Turki Al-Saed vafot etdi. Bu haqda Saudiya Arabistoni futbol federatsiyasi rasmiy bayonot berdi va marhumni xotirlash uchun nekrolog e’lon qildi.
Ushbu xabarni euro-football.ru sayti ham tasdiqlagan. “Al-Qadisiya” Saudiya Arabistonining kuch jihatdan ikkinchi ligasida ishtirok etadi.
Jamoa hozirda musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Klub safida bir qator tajribali futbolchilar, jumladan, avval “Atalanta” jamoasida o‘ynagan italiyalik Mateo Retegi ham bor.
Turki Al-Saedning o‘limi sabablari hozircha rasmiy ravishda oshkor qilinmagan. Biroq norasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, bu fojia yo‘l-transport hodisasi oqibatida sodir bo‘lgan.

В футболе Саудовской Аравии произошла трагедия. Об этом сообщает Zamin.uz.
16-летний защитник команды «Аль-Кадисия» Турки Аль-Саед скончался. Об этом официально заявила Федерация футбола Саудовской Аравии и опубликовала некролог в память о покойном.
Эту информацию также подтвердил сайт euro-football.ru. «Аль-Кадисия» выступает во втором по силе дивизионе Саудовской Аравии.
В настоящее время команда занимает четвёртое место в турнирной таблице. В составе клуба есть ряд опытных футболистов, в том числе итальянец Матео Ретеги, ранее игравший за «Аталанту».
Причины смерти Турки Аль-Саеда официально пока не раскрываются. Однако по неофициальным данным, трагедия произошла в результате дорожно-транспортного происшествия.
Смерть молодого футболиста вызвала глубокую скорбь не только среди членов команды, но и во всём футбольном сообществе.