"Al-Qadisiya" futbol klubi tarkibida o‘ynab kelgan 16 yoshli himoyachi Turki Al-Saedning vafot etgani haqida xabar berildi. Bu haqda Saudiya Arabistoni futbol federatsiyasi rasmiy bayonot berdi va marhum xotirasiga bag‘ishlangan nekrolog e’lon qildi.
Ushbu voqea futbol olamida katta qayg‘uga sabab bo‘ldi. "Al-Qadisiya" hozirda Saudiya Arabistonining kuchi bo‘yicha ikkinchi ligasida ishtirok etmoqda va musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa tarkibida ilgari Italiya klubi "Atalanta"da o‘ynagan futbolchi Mateo Retegi ham bor. Yosh futbolchining o‘limi sabablari haqida rasmiy ma’lumot berilmagan.
Ammo norasmiy xabarlarga ko‘ra, u yo‘l-transport hodisasi oqibatida hayotdan ko‘z yumgan. Bu voqea nafaqat Saudiya Arabistoni futboli, balki butun futbol jamoatchiligi uchun katta yo‘qotish bo‘ldi.
Turki Al-Saedning o‘limi yosh futbolchilar hayotidagi xavf-xatarlar haqida yana bir bor o‘ylashga undaydi.

16-летний футболист Турки Аль-Саед скончался
Сообщается о смерти 16-летнего защитника Турки Аль-Саеда, который выступал за футбольный клуб "Аль-Кадисия". Об этом официально заявила Федерация футбола Саудовской Аравии и опубликовала некролог в память о покойном.
Это событие вызвало большую скорбь в футбольном мире. В настоящее время "Аль-Кадисия" участвует во втором по силе дивизионе Саудовской Аравии и занимает четвёртое место в турнирной таблице.
В составе команды также играет футболист Матео Ретеги, ранее выступавший за итальянский клуб "Аталанта". О причинах смерти молодого футболиста официальной информации не поступало.
Однако, по неофициальным данным, он погиб в результате дорожно-транспортного происшествия. Это событие стало большой потерей не только для футбола Саудовской Аравии, но и для всего футбольного сообщества.
Смерть Турки Аль-Саеда вновь заставляет задуматься о рисках, с которыми сталкиваются молодые футболисты в своей жизни.