"Barselona" futbol klubi himoyachisi Jerar Martin Madridning "Real" klubi bilan shartnoma imzolash niyati yo‘qligini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, u "Real"ning taklifiga qiziqmaydi va o‘zini "Barselona"da juda qulay his qilmoqda.
Martin TV3 telekanaliga bergan intervyusida: "Pul bilan sotib olib bo‘lmaydigan narsalar bor. Men bu yerda baxtliman va klubni tark etishni rejalashtirayotganim yo‘q", — deya ta’kidladi.
Jerar Martin "Barselona"ga 2023 yilda kelib qo‘shilgan. Joriy mavsumda 23 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda 34 ta o‘yinda maydonga tushib, o‘zining ishonchli o‘yini bilan ajralib turdi, biroq gol urish yoki golli uzatmalar amalga oshirmagan.
Ispaniyalik himoyachining "Barselona" bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilning o‘rtalarigacha davom etadi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 20 million yevro baholangan.

Жерар Мартин отказался от предложения "Реала"
Защитник футбольного клуба "Барселона" Жерар Мартин заявил, что не намерен подписывать контракт с мадридским клубом "Реал". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам футболиста, он не заинтересован в предложении "Реала" и чувствует себя очень комфортно в "Барселоне".
В интервью телеканалу TV3 Мартин отметил: "Есть вещи, которые нельзя купить за деньги. Я счастлив здесь и не планирую покидать клуб".
Жерар Мартин присоединился к "Барселоне" в 2023 году. В текущем сезоне 23-летний футболист провел 34 матча во всех соревнованиях, выделяясь своей надежной игрой, однако не забил ни одного гола и не сделал результативных передач.
Действующий контракт испанского защитника с "Барселоной" действует до середины 2028 года. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста оценивается в 20 миллионов евро.