Anchelotti: "Istanbul finali eng yaxshi tayyorgarlik edi"
Italiyalik murabbiy Karlo Anchelotti 2005 yilgi Chempionlar ligasining Istanbulda bo‘lib o‘tgan mashhur final uchrashuvini esladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda uning boshqaruvidagi “Milan” birinchi bo‘lim yakuniga qadar 3:0 hisobida oldinda borayotgan edi. Ammo ikkinchi bo‘limda vaziyat butunlay o‘zgardi.
“Liverpul” jamoasi atigi olti daqiqa ichida uchta gol urib, hisobni tenglashtirdi. O‘yin penaltilar seriyasiga qadar davom etdi va unda “Milan” imkoniyatni boy berib, sovrinni qo‘ldan chiqardi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Karlo Anchelotti mazkur o‘yinni o‘z jamoasi uchun taktik jihatdan eng yaxshi tayyorlangan uchrashuvlardan biri sifatida ta’rifladi.
U tanaffus vaqtida futbolchilarga “Ehtiyot bo‘ling, hammasi hali tugagani yo‘q. Raqib hali mag‘lubiyatni qabul qilgan emas”, deb ogohlantirganini aytdi.
Shuningdek, tanaffus paytida stadiondagi muxlislarning qo‘shiqlari ham o‘yinning ruhiy muhitiga ta’sir qilganini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, Karlo Anchelotti hozirda Braziliya terma jamoasining bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritmoqda.

Анчелотти: "Финал в Стамбуле был лучшей подготовкой"
Итальянский тренер Карло Анчелотти вспомнил знаменитый финальный матч Лиги чемпионов 2005 года, который прошёл в Стамбуле. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой игре его команда «Милан» вела со счётом 3:0 к концу первого тайма. Однако во втором тайме ситуация полностью изменилась.
Команда «Ливерпуль» за шесть минут забила три гола и сравняла счёт. Матч продолжился серией пенальти, в которой «Милан» упустил шанс и потерял трофей.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Карло Анчелотти охарактеризовал этот матч как один из тактически лучше всего подготовленных для своей команды.
Он рассказал, что в перерыве предупреждал игроков: «Будьте осторожны, всё ещё не закончено. Противник ещё не принял поражение».
Также он отметил, что песни болельщиков на стадионе во время перерыва повлияли на эмоциональную атмосферу игры. Для справки, Карло Анчелотти в настоящее время работает главным тренером сборной Бразилии.