Donetskning “Shaxtyor” klubi va “Milan” jamoasining sobiq bosh murabbiyi Paulu Fonseka o‘zining siyosiy mavzudagi bayonoti bilan yana e’tibor markaziga tushdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U futbol bo‘yicha jahon chempionatini AQShda o‘tkazishga qarshi ekanini bildirib, bu borada keskin fikrlar bildirdi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Fonsekaning fikriga ko‘ra, AQSh prezidenti Donald Trampning siyosati asosan o‘z manfaatlarini ilgari surishga qaratilgan. “U odamlar haqida emas, faqat pul haqida o‘ylaydi.
Futbolni chin dildan sevuvchi muxlislar va unga sodiq insonlar boshqa joyda raqobatlashishi kerak, AQShda emas”, — deya uning so‘zlarini derbyderbyderby.it keltirgan. Ma’lumki, jahon chempionati 11-iyun kuni boshlanishi rejalashtirilgan.

Бывший главный тренер донецкого «Шахтёра» и «Милана» Паулу Фонсека вновь привлёк внимание своим политическим заявлением. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он выразил своё категорическое несогласие с проведением чемпионата мира по футболу в США. Об этом сообщает euro-football.ru.
По мнению Фонсеки, политика президента США Дональда Трампа в основном направлена на продвижение собственных интересов. «Он думает не о людях, а только о деньгах.
Настоящие любители футбола и преданные ему люди должны соревноваться в другом месте, но не в США», — приводит его слова derbyderbyderby.it. Известно, что чемпионат мира планируется начать 11 июня.