Arbeloa: Mbappe ertangi o‘yinga tayyor
Arbeloaning so‘zlariga ko‘ra, Mbappe ertangi uchrashuvda maydonga tushishga tayyor. Murabbiy futbolchining so‘nggi haftalarda katta mehnat qilganini va jamoaga sodiqligini amalda namoyish etganini ta’kidladi.
Shuningdek, u Mbappeni o‘yinning taqdirini bir lahzada o‘zgartira oladigan futbolchi sifatida baholab, himoyachilar uning istalgan paytda hal qiluvchi vaziyat yaratish qobiliyatiga ega ekanini bilishini qo‘shimcha qildi. Eslatib o‘tamiz, "Real" jamoasi 25-fevral kuni "Benfika"ni o‘z maydonida qabul qiladi.
Dastlabki uchrashuvda Arbeloaning shogirdlari Lissabonda 1:0 hisobida g‘alaba qozongan edi. Bu o‘yin "Real" uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, jamoa keyingi bosqichga chiqish uchun bor kuchini sarflashi kutilmoqda.

Arbeloa: Мбаппе готов к завтрашней игре
Главный тренер мадридского "Реала" Альваро Арбелоа высказался о физическом состоянии нападающего Килиана Мбаппе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Как стало известно, французский футболист с начала года испытывает дискомфорт в колене, однако продолжает помогать команде. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Арбелоа, Мбаппе готов выйти на поле в завтрашнем матче. Тренер отметил, что футболист в последние недели усердно работал и на деле проявил свою преданность команде.
Кроме того, он оценил Мбаппе как игрока, способного в любой момент изменить ход игры, добавив, что защитники знают о его способности создавать решающие моменты в любой момент. Напомним, что "Реал" примет "Бенфику" на своем поле 25 февраля.
В первом матче подопечные Арбелоа одержали победу в Лиссабоне со счетом 1:0. Эта игра имеет большое значение для "Реала", и от команды ожидается максимальная отдача для выхода в следующий этап.