"Manchester Siti" klubining sobiq hujumchisi Serxio Aguyero Londonning "Arsenal" jamoasi bosh murabbiyi Mikel Artetaning faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar bermoqda. Hozirda "Arsenal" Angliya Premer-ligasi (APL) turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda.
Jamoa "Manchester Siti"dan besh ochko oldinda bormoqda, biroq "Siti"ning bitta o‘yini zaxirada qolgan. Bu holat chempionatning keyingi bosqichlari uchun muhim ahamiyat kasb etishi mumkin.
Aguyeroning ta’kidlashicha, Arteta o‘zining murabbiylik salohiyatini muvaffaqiyatli namoyon qilmoqda. U maydonda qanday o‘yin uslubini qo‘llash kerakligini yaxshi biladi va tartibli, kuchli jamoa shakllantirishga erishdi.
Natijada, "Arsenal" muntazam ravishda chempionlik uchun kurash olib bormoqda. Aguyero, shuningdek, muxlislar Artetaning klubda uzoq muddat faoliyat yuritishini xohlashlarini qayd etdi.
Ma’lumot uchun, Londonning "Arsenal" klubi so‘nggi marta Angliya chempionligini 2004 yilda qo‘lga kiritgan edi.

Агуэро: Артета приближает "Арсенал" к чемпионству
Бывший нападающий клуба "Манчестер Сити" Серхио Агуэро поделился своим мнением о деятельности главного тренера лондонского "Арсенала" Микеля Артеты. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. В настоящее время "Арсенал" лидирует в турнирной таблице Английской Премьер-лиги (АПЛ).
Команда опережает "Манчестер Сити" на пять очков, однако у "Сити" осталась одна игра в запасе. Эта ситуация может иметь важное значение для следующих этапов чемпионата.
По словам Агуэро, Артета успешно проявляет свои тренерские способности. Он хорошо знает, какой стиль игры применять на поле, и сумел сформировать организованную, сильную команду.
В результате "Арсенал" регулярно ведет борьбу за чемпионство. Агуэро также отметил, что болельщики хотят, чтобы Артета долгое время работал в клубе.