Sami Xedira: Habi Alonso kuchli murabbiy edi
Madridning "Real" klubida o‘ynagan sobiq yarim himoyachi Sami Xedira jamoaning sobiq murabbiyi Habi Alonso haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Ispaniyalik mutaxassis Habi Alonso "Real" klubining bosh murabbiyi lavozimini o‘tgan yilning yozida qabul qilgan edi.
Biroq u bu lavozimda uzoq ishlay olmadi va joriy yilning yanvar oyida iste’foga chiqarildi. Sami Xediraning ta’kidlashicha, Alonsoga ko‘proq vaqt berilmaganidan afsusda.
U Alonso haqida shunday deydi: “Habi Alonso juda kuchli murabbiy. Uning iste’dodi va ishga yondashuvi yuqori darajada.
Men ishonamanki, u tez orada Yevropaning boshqa bir top-klubida o‘zini ko‘rsatib, katta muvaffaqiyatlarga erishadi. Ammo ba’zan murabbiy uchun asosiy muammo futbolchilarning murabbiyning tamoyillariga to‘liq amal qilishga tayyor emasligida bo‘ladi.” Eslatib o‘tamiz, Habi Alonsoning o‘rniga "Real" klubida Alvaro Arbeloa bosh murabbiy etib tayinlandi.

Sami Xedira: Хаби Алонсо был сильным тренером
Бывший полузащитник мадридского "Реала" Сами Хедира высказал своё мнение о бывшем тренере команды Хаби Алонсо. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Испанский специалист Хаби Алонсо принял должность главного тренера "Реала" прошлым летом.
Однако он не смог долго проработать на этой должности и был уволен в январе этого года. По словам Сами Хедиры, он сожалеет, что Алонсо не дали больше времени.
Он говорит об Алонсо так: «Хаби Алонсо — очень сильный тренер. Его талант и подход к работе находятся на высоком уровне.
Я уверен, что он скоро проявит себя в другом топ-клубе Европы и добьётся больших успехов. Но иногда главная проблема тренера заключается в том, что игроки не готовы полностью следовать принципам тренера.» Напомним, что на место Хаби Алонсо главным тренером "Реала" был назначен Альваро Арбелоа.