Anchelotti Braziliya bilan 2030 yilgacha shartnoma tuzadi
Braziliya futbol konfederatsiyasi rahbari Samir Shaud terma jamoa bosh murabbiyi Karlo Anchelottining kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Shaudning so‘zlariga ko‘ra, Anchelotti bilan yangi shartnoma imzolash jarayoni hozirda byurokratik va yuridik masalalarni hal qilish bosqichida turibdi.
Bu ma’lumot insayder Nikolo Skira tomonidan ijtimoiy tarmoqlarda e’lon qilindi. Manbalarga asoslanib aytilishicha, italiyalik murabbiy bilan tuziladigan yangi shartnoma 2030 yilning o‘rtalarigacha amal qilishi rejalashtirilgan.
Eslatib o‘tamiz, Karlo Anchelotti 2023 yilning may oyida Madridning "Real" klubidagi faoliyatini yakunlaganidan so‘ng Braziliya terma jamoasini boshqarishni boshlagan edi. Uning rahbarligi ostida Braziliya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

Анчелотти подпишет контракт с Бразилией до 2030 года
Глава футбольной конфедерации Бразилии Самир Шауд высказался о будущем главного тренера сборной Карло Анчелотти. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Шауда, процесс подписания нового контракта с Анчелотти в настоящее время находится на стадии решения бюрократических и юридических вопросов.
Эту информацию опубликовал инсайдер Николо Скира в социальных сетях. По данным источников, новый контракт с итальянским тренером планируется заключить до середины 2030 года.
Напомним, что Карло Анчелотти начал руководить сборной Бразилии после завершения своей работы в мадридском "Реале" в мае 2023 года. Под его руководством сборная Бразилии получила путёвку на чемпионат мира 2026 года.