«Galatasaroy» jamoasi hujumchisi Viktor Osimhenning yaqin kelajakda «Yuventus» klubiga o‘tishi deyarli imkonsiz. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Nigeriyalik futbolchi Chempionlar ligasida «Yuventus»ga qarshi o‘yinlarda o‘zini ko‘rsatgan va Istanbul jamoasi ikki uchrashuv natijasiga ko‘ra 7:5 hisobida g‘alaba qozongan edi.
Osimhen o‘yinlar oldidan ham, keyin ham «Yuventus» klubiga hurmatini bildirdi va kelajakda ushbu jamoaga o‘tish ehtimolini rad etmagan edi. Biroq mashhur insayder Fabritsio Romanoning ma’lumotiga ko‘ra, ushbu transferning amalga oshishi deyarli imkonsiz.
Sababi, «Galatasaroy» jamoasi bilan tuzilgan shartnomada maxsus band mavjud bo‘lib, unga ko‘ra Osimhenni A Seriyasi klublariga sotishga cheklov qo‘yilgan. Ushbu talab futbolchining avvalgi jamoasi — «Napoli» tomonidan kiritilgan.
Shuningdek, Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Viktor Osimhenning bozor qiymati hozirda 75 million yevroga baholanmoqda. Bu esa uning transferi haqida kelishuvga erishishni yanada qiyinlashtiradi.

Переход Осихена в «Ювентус» практически невозможен
Нападающий команды «Галатасарай» Виктор Осихен в ближайшем будущем практически не перейдет в клуб «Ювентус». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Нигерийский футболист проявил себя в матчах Лиги чемпионов против «Ювентуса», и команда из Стамбула выиграла по сумме двух встреч со счетом 7:5.
Осихен до и после игр выражал уважение к клубу «Ювентус» и не исключал возможность перехода в эту команду в будущем. Однако, согласно информации известного инсайдера Фабрицио Романо, реализация этого трансфера практически невозможна.
Причина в том, что в контракте с командой «Галатасарай» есть специальный пункт, который ограничивает продажу Осихена клубам Серии А. Это требование было введено предыдущим клубом футболиста — «Наполи».
Кроме того, согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Виктора Осихена в настоящее время оценивается в 75 миллионов евро. Это еще больше усложняет достижение соглашения о трансфере.