Madridning "Atletiko" jamoasida o‘ynagan sobiq futbolchi Diego Kosta jamoa bosh murabbiyi Diego Simeonening xarakteri va ish uslubi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Kosta "Atletiko" safida 2007–2014 yillarda faoliyat olib borgan va keyinchalik Angliyaning "Chelsi" klubiga o‘tgan edi.
2018 yilda esa u yana Madridga qaytib, jamoa tarkibida uch mavsum davomida o‘ynadi. Diego Kostaning so‘zlariga ko‘ra, Simeonening eng kuchli jihati futbolchilarni motivatsiya qila olish qobiliyatidir.
U futbolchilarga o‘ziga bo‘lgan ishonchni singdirishni yaxshi uddalaydi. Ammo hujumchi murabbiyning ayrim noxush jihatlarini ham qayd etdi.
Uning fikricha, Simeone ba’zi futbolchilarga, ayniqsa, o‘zi muhim deb hisoblamaganlarga nisbatan sovuqqon munosabatda bo‘lgan. Shunga qaramay, Kosta Simeonening o‘zgarib, jamoaga yaqinroq va hissiyotliroq bo‘lib qolganini ta’kidladi.

Бывший футболист мадридского "Атлетико" Диего Коста высказался о характере и стиле работы главного тренера команды Диего Симеоне. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Коста выступал за "Атлетико" в период с 2007 по 2014 год, а затем перешёл в английский клуб "Челси".
В 2018 году он вновь вернулся в Мадрид и играл в составе команды три сезона. По словам Диего Косты, сильнейшей стороной Симеоне является умение мотивировать футболистов.
Он хорошо умеет внушать игрокам уверенность в себе. Однако нападающий также отметил некоторые неприятные стороны тренера.
По его мнению, Симеоне был холоден по отношению к некоторым футболистам, особенно к тем, кого он считал неважными. Тем не менее, Коста подчеркнул, что Симеоне изменился, стал ближе к команде и более эмоциональным.