Massimiliano Allegri jamoani boshqara boshlaganidan so‘ng, Leau hujum chizig‘ining markazida sinab ko‘rilmoqda. Stefano Eranio mazkur o‘zgarishni jamoa uchun foydali yechim sifatida baholadi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Eranioning so‘zlariga ko‘ra, Rafael Leau kuchli individual sifatlarga ega futbolchi bo‘lib, ba’zan o‘ziga xos erkin uslubda o‘ynaydi.
Shunga qaramay, u doim ham tartibli harakat qilmasligi mumkin. Allegri esa futbolchining imkoniyatlarini nozik tahlil qilib, uni eng samarali o‘ynay oladigan pozitsiyaga joylashtirgan.
Endilikda Leau to‘psiz holatda ortiqcha yugurishga ehtiyoj sezmaydi va bu uning o‘yiniga ijobiy ta’sir qilmoqda. Eslatib o‘tamiz, Stefano Eranio o‘tgan asrning 90-yillari o‘rtalarida Fabio Kapello boshchiligidagi "Milan" safida faoliyat olib borgan.

Бывший полузащитник клуба "Милан" Стефано Эранио высказал своё мнение о новой позиции португальского футболиста Рафаэля Леау. Об этом сообщает Zamin.uz.
После того как Массимилиано Аллегри начал руководить командой, Леау пробуют в центре линии атаки. Стефано Эранио оценил это изменение как полезное решение для команды.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Эранио, Рафаэль Леау — футболист с сильными индивидуальными качествами, который иногда играет в своём особом свободном стиле.
Тем не менее, он не всегда действует упорядоченно. Аллегри же тонко проанализировал возможности игрока и разместил его на позиции, где он может играть максимально эффективно.
Теперь Леау не нуждается в лишних забегах без мяча, и это положительно сказывается на его игре. Напомним, что Стефано Эранио выступал за "Милан" под руководством Фабио Капелло в середине 90-х годов прошлого века.