Rossiyalik sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy PSJ darvozaboni Matvey Safonovning o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, Safonov Parij klubida berilgan imkoniyatlardan foydalanishga intilmoqda. Biroq PSJ darajasi juda yuqori ekani sababli, darvozabonning o‘yiniga aniq baho berish oson emas.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, PSJ tarkibida ayrim o‘yinlarda darvoza tomon faqat bir-ikki marta zarba berilishi mumkin.
Boshqa jamoalarda esa darvozabon bir o‘yinda 20 martagacha o‘z mahoratini namoyish etishga majbur bo‘ladi. Shu sababli, Safonovning o‘yinlarini to‘liq baholash qiyinchilik tug‘diradi.
Unga ko‘ra, xohlagan paytda biror kamchilikni topish yoki boshqa jihatlarga e’tibor qaratish mumkin. Chorshanba kuni PSJ Chempionlar ligasi doirasida o‘z maydonida “Monako” bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi.
Ikki o‘yin natijalariga ko‘ra, Parij klubi 5:4 hisobida ustun kelib, musobaqaning 1/8 final bosqichiga yo‘l oldi. Keyingi bosqichda PSJning raqibi “Barselona” yoki “Chelsi” bo‘lishi kutilmoqda.

Мостовой: оценить игру Сафонова в ПСЖ сложно
Бывший российский футболист Александр Мостовой высказал своё мнение об игре вратаря ПСЖ Матвея Сафонова. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, Сафонов стремится использовать предоставленные возможности в парижском клубе. Однако из-за очень высокого уровня ПСЖ дать точную оценку игре вратаря непросто.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Мостового, в составе ПСЖ в некоторых матчах по воротам может быть нанесено всего один-два удара.
В других командах же вратарь вынужден демонстрировать своё мастерство до 20 раз за игру. Поэтому полностью оценить игру Сафонова сложно.
По его мнению, в любой момент можно найти какой-либо недостаток или обратить внимание на другие моменты. В среду ПСЖ в рамках Лиги чемпионов сыграл дома вничью 2:2 с «Монако».
По сумме двух матчей парижский клуб выиграл со счётом 5:4 и вышел в 1/8 финала турнира. В следующем раунде соперником ПСЖ ожидается «Барселона» или «Челси».