Saudiya Arabistoni futbol chempionatida «Al-Hilol» jamoasi hali biror marta mag‘lubiyatga uchragani yo‘q, ammo so‘nggi o‘yinlarda qayd etilgan durang natijalar sabab jamoa turnir jadvalida uchinchi o‘ringa tushib qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Italiyalik murabbiy Simone Indzagi faoliyati haqida mamlakatda turli muhokamalar davom etmoqda.
La Repubblica nashrining yozishicha, ayrim muxlislar Indzagining iste’foga chiqarilishini talab qilmoqda. Shunga qaramay, murabbiy vaziyatga xotirjam munosabat bildirmoqda.
Unga ko‘ra, shartnomasi 2027 yilgacha amal qiladi va muddatidan avval bekor qilingan taqdirda katta miqdordagi kompensatsiya to‘lanishi nazarda tutilgan. Shuningdek, Simone Indzagi dunyoda eng yuqori maosh oluvchi murabbiylardan biri hisoblanadi.
U yillik 26 million yevro daromad bilan Diego Simeonedan keyingi o‘rinda turadi. Shu sababli uning iste’fosi masalasi murakkab jarayon bo‘lishi mumkin.

«Аль-Хилол» без поражений, но остался на третьем месте
В чемпионате Саудовской Аравии по футболу команда «Аль-Хилол» пока не потерпела ни одного поражения, однако из-за ничейных результатов в последних матчах команда опустилась на третье место в турнирной таблице. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В Италии продолжаются различные обсуждения деятельности итальянского тренера Симоне Индзаги.
По информации издания La Repubblica, некоторые болельщики требуют отставки Индзаги. Тем не менее, тренер сохраняет спокойное отношение к ситуации.
По его словам, контракт действует до 2027 года, и в случае досрочного расторжения предусмотрена выплата крупной компенсации. Кроме того, Симоне Индзаги считается одним из тренеров с самой высокой зарплатой в мире.
Он занимает второе место после Диего Симеоне с годовым доходом в 26 миллионов евро. Поэтому вопрос его отставки может стать сложным процессом.