Ispaniya va Argentina
27 mart kuni Ispaniya va Argentina terma jamoalari o‘rtasida "Finalissima" deb nomlangan superfinal uchrashuvi bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yin Yevropa chempioni va jahon chempionini birlashtiruvchi nufuzli musobaqa hisoblanadi. Mazkur bahs Qatarning poytaxti Doha shahrida joylashgan stadionda tashkil etiladi.
Bu haqida euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Mazkur o‘yinga qiziqish juda yuqori bo‘lib, 88 966 ta chipta bir necha soat ichida sotilib ketdi.
Tomoshabinlar ayniqsa Lionel Messi va Lamin Yamal o‘rtasidagi dueldan katta hayajon kutishmoqda. O‘yinning o‘tkazilish joyi ham ramziy ma’noga ega, chunki aynan shu stadionda Argentina terma jamoasi jahon chempionati finalida Fransiya jamoasini mag‘lub etgan edi.
Shuningdek, ushbu uchrashuv oldidan yozda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionati haqida ham eslatib o‘tilmoqda. Mazkur musobaqa 11 iyundan 19 iyulgacha davom etadi va ilk bor 48 ta terma jamoa ishtirok etadi.

Испания и Аргентина выйдут на поле для «Финалиссимы»
27 марта состоится суперфинальный матч под названием «Финалиссимо» между сборными Испании и Аргентины. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта игра является престижным соревнованием, объединяющим чемпиона Европы и чемпиона мира. Матч пройдет на стадионе в столице Катара, городе Доха.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Интерес к игре очень высок, и 88 966 билетов были проданы за несколько часов.
Зрители особенно ждут с большим волнением дуэль между Лионелем Месси и Ламинам Ямалом. Место проведения матча также имеет символическое значение, так как именно на этом стадионе сборная Аргентины победила команду Франции в финале чемпионата мира.
Кроме того, перед этим матчем напоминают о чемпионате мира, который пройдет летом. Этот турнир продлится с 11 июня по 19 июля и впервые в нем примут участие 48 сборных.