Fransiyaning "Lion" va Angliyaning "Nyukasl" jamoalari Yevropaning top-5 ligalari orasida uchrashuvlarning dastlabki besh daqiqasida urilgan gollar soni bo‘yicha eng yuqori ko‘rsatkichlarni qayd etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Yakshanba kuni "Lion" Fransiya chempionatida "Marsel"ga qarshi o‘yinda yana tezkor gol urdi.
Biroq bu gol jamoaga foyda keltirmadi. "Marsel" o‘yin taqdirini o‘zgartirib, "to‘quvchilar"ning g‘alabali seriyasiga yakun yasadi va mezbonlarni ochkosiz qoldirdi.
Hozirgi kunga kelib, "Lion" va "Nyukasl" jamoalari hisobida dastlabki 5 daqiqada urilgan 6 tadan gol mavjud. Keyingi o‘rinlarda Ispaniyaning "Alaves" va Myunxenning "Bavariya" jamoalari joylashgan bo‘lib, ularning har biri 5 tadan shunday gol qayd etgan.

"Lion" и "Ньюкасл" лидируют благодаря быстрым голам
Команды Франции "Лион" и Англии "Ньюкасл" показывают лучшие результаты по количеству голов, забитых в первые пять минут матчей среди топ-5 европейских лиг. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В воскресенье "Лион" вновь забил быстрый гол в матче французского чемпионата против "Марселя".
Однако этот гол не принес команде пользы. "Марсель" изменил ход игры, положив конец серии побед "ткачей" и оставив хозяев без очков.
На сегодняшний день у команд "Лион" и "Ньюкасл" по 6 голов, забитых в первые 5 минут. Следующими идут испанская "Алавес" и мюнхенская "Бавария", у каждой из которых по 5 таких голов.