Myunxenning "Bavariya" klubi bosh direktori Yan-Kristian Drizen Chempionlar ligasi pley-off bosqichidagi qur'adan keyingi vaziyat haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
"Bavariya" bu bosqichda murakkab vaziyatga tushib qoldi: agar ular "Atalanta"ni mag‘lub etsa, keyingi bosqichda "Real Madrid" va "Manchester Siti" juftligi g‘olibi bilan bellashishi kerak bo‘ladi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Drizenning so‘zlariga ko‘ra, turnirning boshqa tarafidagi yo‘lak ancha yengilroq ko‘rinadi va "Bavariya"ning murakkab yo‘lga tushgani ularni xursand qilish qiyin. Biroq, u kuchli raqiblarga qarshi o‘ynash va murakkab uchrashuvlar jamoani chiniqtirishi mumkinligini ta'kidladi.
Klub rahbari ayni paytda barcha e'tibor "Atalanta"ga qaratilganini alohida ta’kidladi. U "Atalanta"ning "Borussiya"ga qarshi o‘yinlarda o‘z kuchini namoyish etganini va ularga jiddiy yondashish lozimligini aytdi.
Shuningdek, Drizen "Atalanta"ning Yevropa ligasida "Bayer"ni mag‘lub etib, g‘olib bo‘lganini eslatib, bu jamoani e'tiborsiz qoldirib bo‘lmasligini qayd etdi. Ilk uchrashuv 10 mart kuni bo‘lib o‘tadi va "Atalanta" o‘z maydonida "Bayer"ni qabul qiladi.

"Bavariya" в Лиге чемпионов столкнулась с трудным путем
Генеральный директор мюнхенской "Баварии" Ян-Кристиан Дризен поделился своими мыслями о ситуации после жеребьёвки плей-офф Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
"Бавария" оказалась в сложной ситуации на этом этапе: если они победят "Аталанту", в следующем раунде им предстоит сыграть с победителем пары "Реал Мадрид" — "Манчестер Сити". Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Дризена, путь на другой стороне турнира выглядит гораздо легче, и тот факт, что "Бавария" попала на сложный путь, трудно назвать радостным. Однако он подчеркнул, что игры с сильными соперниками и сложные матчи могут закалить команду.
Руководитель клуба особо отметил, что в данный момент всё внимание сосредоточено на "Аталанте". Он отметил, что "Аталанта" продемонстрировала свою силу в матчах против "Боруссии" и к ним нужно отнестись серьёзно.
Кроме того, Дризен напомнил, что "Аталанта" выиграла у "Байера" в Лиге Европы, и эту команду нельзя недооценивать. Первый матч состоится 10 марта, и "Аталанта" примет "Байер" на своём поле.