Mashhur futbol sharhlovchisi Aleksandr Yelagin Angliya Premyer-ligasidagi chempionlik poygasida "Arsenal" va "Manchester Siti" o'rtasidagi raqobat haqida o'z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Yelagin ta'kidlashicha, chempionlik masalasida ko'p narsa bu ikki jamoaning o'zaro uchrashuvida hal bo'lishi mumkin.
Hozirda "Arsenal" kichik ustunlikka ega bo'lsa-da, Pep Gvardiola qo'l ostidagi jamoa o'yinni o'zgartira oladigan yetarli imkoniyatlarga ega. Yelagin "Arsenal" uchun eng muhim narsa - har qanday holatda ochko yo'qotmaslik ekanini qayd etdi.
So'nggi turda "Arsenal" o'z maydonida "Chelsi"ni 2:1 hisobida mag'lub etdi. Turnir jadvalida "Arsenal" 64 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda, "Manchester Siti" esa besh ochko ortda qolmoqda, ammo bir o'yini zaxirada.

Елагин: В гонке за чемпионство преимущество у Арсенала
Известный футбольный комментатор Александр Елагин высказал своё мнение о соперничестве между «Арсеналом» и «Манчестер Сити» в борьбе за чемпионство в Английской Премьер-лиге. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Елагина, многое в вопросе чемпионства может решиться в очной встрече этих двух команд.
В настоящее время у «Арсенала» есть небольшое преимущество, однако команда под руководством Пепа Гвардиолы обладает достаточными возможностями, чтобы изменить ход игры. Елагин отметил, что для «Арсенала» самое важное — не терять очки при любых обстоятельствах.
В последнем туре «Арсенал» на своём поле обыграл «Челси» со счётом 2:1. В турнирной таблице «Арсенал» лидирует с 64 очками, «Манчестер Сити» отстаёт на пять очков, но имеет одну игру в запасе.