"Santyago Bernabeu"da o‘tgan uchrashuvda mehmonlar bir imkoniyatdan unumli foydalandi, madridliklar esa bosimga qaramay, javob golini ura olmadi. Ushbu mag‘lubiyat "qaymoqranglilar" uchun nafaqat ochko yo‘qotish, balki chempionlik uchun kurashda jiddiy zarba bo‘ldi.
Uchrashuv taqdirini 39-daqiqada Martin Satriano hal qildi. Uning birinchi bo‘limdagi aniq zarbasi "Xetafe"ga katta g‘alaba olib keldi.
Qolgan vaqtda "Real" ko‘proq to‘pni nazorat qildi, ko‘p hujum qildi, ammo mehmonlar himoyasi va darvozabonning ishonchli harakatlari sabab hisob o‘zgarmadi. ESPN statistikasiga ko‘ra, madridliklar to‘pga 77 foizdan ortiq egalik qildi, biroq bu ustunlik natijaga ta’sir qilmadi.
Ushbu mag‘lubiyatdan so‘ng Alvaro Arbeloa boshqarayotgan jamoa ketma-ket ikkinchi mag‘lubiyatini qabul qildi va 60 ochko bilan ikkinchi o‘rinda qoldi. Peshqadam "Barselona" esa 64 ochko bilan oldinga chiqib ketgan, demak, endilikda orada 4 ochkolik farq bor.
Mavsum hali davom etayotgan bo‘lsa-da, bu yo‘qotish Madrid klubining chempionlik rejalariga soya solmoqda. "Xetafe" uchun esa bu g‘alaba mavsumning eng yorqin natijalaridan biri bo‘ldi.
Ular 32 ochkoga yetib, jadvalda 11-pog‘onaga ko‘tarildi. Kichik imkoniyatdan katta foyda chiqarishda mehmonlar haqiqiy namuna ko‘rsatdi.
Uchrashuvning so‘nggi daqiqalari yanada asabiy tus oldi. Qo‘shimcha vaqtda "Real" futbolchisi Mastantuono qizil kartochka oldi, "Xetafe"dan esa zahiradan tushgan Adrian Liso ikkinchi sariq kartochka ortidan maydonni tark etdi.
Shu tariqa, bahs nafaqat sensatsion hisob, balki keskin oxiri bilan ham muxlislar yodida qoldi. Manba: One.uz

«Реал» проиграл «Хетафе» на своем поле
В 26-м туре чемпионата Испании произошел неожиданный результат: команда «Реал» на своем поле минимально уступила «Хетафе». Об этом сообщает Zamin.uz.
В матче, прошедшем на «Сантьяго Бернабеу», гости эффективно использовали свой единственный шанс, а мадридцы, несмотря на давление, не смогли забить ответный гол. Это поражение стало серьезным ударом для «сливочных» не только с точки зрения потери очков, но и в борьбе за чемпионство.
Исход встречи решил Мартин Сатриано на 39-й минуте. Его точный удар в первом тайме принес «Хетафе» крупную победу.
В оставшееся время «Реал» контролировал мяч большую часть времени, много атаковал, но благодаря надежной игре обороны и вратаря гостей счет не изменился. По статистике ESPN, мадридцы владели мячом более 77 процентов времени, однако это преимущество не повлияло на результат.
После этого поражения команда под руководством Альваро Арбелоа потерпела второе поражение подряд и с 60 очками осталась на втором месте. Лидер «Барселона» с 64 очками вышел вперед, таким образом теперь между ними разница в 4 очка.
Хотя сезон еще продолжается, эта потеря бросает тень на планы мадридского клуба по завоеванию чемпионства. Для «Хетафе» эта победа стала одним из ярчайших результатов сезона.
Они достигли 32 очков и поднялись на 11-е место в таблице. Гости показали настоящий пример того, как извлечь максимальную пользу из небольшой возможности.
Последние минуты матча стали еще более нервными. В дополнительное время игрок «Реала» Мастантуоно получил красную карточку, а у «Хетафе» вышедший на замену Адриан Лисо покинул поле после второго предупреждения.
Таким образом, матч запомнился болельщикам не только сенсационным счетом, но и напряженным финалом. Источник: One.uz