"Real Madrid"ning sobiq himoyachisi Ivan Elgera klubdagi murabbiylar almashinuvi haqida o'zining tanqidiy fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U "Bajo Palos" podkastida Xabi Alonsoning ishdan bo'shatilishini shoshilinch va asossiz qaror deb atadi. Elgeraning so'zlariga ko'ra, Alonso qo'l ostida jamoa ayniqsa himoyada juda tartibli va mustahkam o'yin namoyish etayotgan edi.
Sobiq futbolchi klub rahbariyatining qarorlarini tushunish qiyinligini ta'kidladi. Uning fikricha, "Real Madrid"dek yirik klubda ishlash uchun tajribali mutaxassis kerak edi.
Elgera uzoq yillar davomida "Kastilya"ni boshqargan Raulning bu lavozimga ko'proq mos kelishini, u klubning muhitini va qadriyatlarini yaxshi tushunishini alohida qayd etdi. Shuningdek, Ivan Elgera Alvaro Arbeloaning tayinlanishiga ham shubha bilan qaradi.
U yuqori divizionda tajribasi bo'lmagan murabbiyni asosiy tarkibga jalb qilish mantiqsiz deb hisoblaydi. Elgeraning fikricha, bu holat "Real Madrid" uchun navbatdagi xato va ma'nosiz qarordir.

Иван Эльгера раскритиковал смену тренеров в "Реале"
Бывший защитник "Реал Мадрида" Иван Элгера выразил свою критическую точку зрения по поводу смены тренеров в клубе. Об этом сообщает Zamin.uz.
В подкасте "Bajo Palos" он назвал увольнение Хаби Алонсо поспешным и необоснованным решением. По словам Элгеры, под руководством Алонсо команда демонстрировала особенно организованную и надежную игру в обороне.
Бывший футболист подчеркнул, что трудно понять решения руководства клуба. По его мнению, для работы в таком крупном клубе, как "Реал Мадрид", требовался опытный специалист.
Элгера особо отметил, что Рауль, который долгое время руководил "Кастильей", больше подходит на эту должность, так как хорошо понимает атмосферу и ценности клуба. Также Иван Элгера выразил сомнения по поводу назначения Альваро Арбелоа.
Он считает нелогичным привлекать в основной состав тренера без опыта работы в высшем дивизионе. По мнению Элгеры, это очередная ошибка и бессмысленное решение для "Реал Мадрида".