So'nggi paytlarda "Inter Mayami" klubi o'z muxlislari uchun qulayliklar yaratish maqsadida yangi stadion qurilishiga katta e'tibor qaratdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Lionel Messi va uning yulduzli jamoadoshlari to'p suradigan bu arena qurilish ishlari deyarli yakunlandi va tez orada ochilishi rejalashtirilmoqda. Klub rahbariyati Florida shtatida 3 mart kuni maxsus tadbir o'tkazib, stadionning tijoriy huquqlari haqida ma'lumot berdi.
Ushbu yig'ilishda arenaning rasmiy ochilish sanasi 4 aprel etib belgilandi. Bu yangilik muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olindi.
Rejaga ko'ra, 4 aprel kuni "Inter Mayami" o'zining yangi stadionida "Ostin" jamoasini qabul qiladi. Ushbu uchrashuv yangi stadiondagi ilk rasmiy uchrashuv sifatida tarixga kirishi kutilmoqda.
Yangi arena nafaqat futbolchilar, balki muxlislar uchun ham yuqori darajadagi qulayliklarni taqdim etishi rejalashtirilgan. Shu sababli, stadionning ochilishi ko'plab futbol ishqibozlari uchun muhim voqea bo'lishi kutilmoqda.

"Интер Майами" откроет новый стадион 4 апреля
В последнее время клуб «Интер Майами» уделяет большое внимание строительству нового стадиона с целью создания удобств для своих болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Арена, на которой будут играть Лионель Месси и его звездные товарищи по команде, практически готова, и ее открытие запланировано в ближайшее время. Руководство клуба провело специальное мероприятие во Флориде 3 марта, на котором предоставили информацию о коммерческих правах стадиона.
На этой встрече официальной датой открытия арены была назначена 4 апреля. Эта новость была с большим интересом встречена болельщиками.
Согласно плану, 4 апреля «Интер Майами» примет команду «Остин» на своем новом стадионе. Ожидается, что этот матч войдет в историю как первая официальная игра на новом стадионе.
Новая арена планируется предоставить высокий уровень комфорта не только для футболистов, но и для болельщиков. Поэтому открытие стадиона ожидается как важное событие для многих футбольных фанатов.