Flikning Barselonadagi kelajagi Laportaga bog‘liq bo‘lishi mumkin
Barselona futbol klubi bilan bog‘liq so‘nggi yangiliklarga ko‘ra, nemis murabbiyi Xans-Diter Flikning kelajagi klub prezidenti Joan Laportaning qayta saylanishiga bog‘liq bo‘lishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Germaniyalik mutaxassis Barselonani Ispaniya chempioniga aylantirgan bo‘lsa-da, uning Kataloniyadan ketishi haqida mish-mishlar tarqaldi. Jurnalist Florian Plettenbergning ma’lum qilishicha, agar Laporta prezidentlikka qayta saylanmasa, Flik klubdan ketishni o‘ylab ko‘rishi mumkin.
Flikning Barselonada qolishga qiziqishi borligi, shahar va klub muhitini yuqori baholashi aytilmoqda. U shartnomasini uzaytirishga ham tayyor.
Ammo Flikning uzoq muddatli rejalarini Laporta bilan birgalikda amalga oshirish istagi borligi ham ta’kidlanmoqda. U klub strategiyasini birgalikda ishlab chiqishni xohlaydi.
Eng muhim masala — 15-mart kuni bo‘ladigan saylov. Agar Laporta prezidentlikni saqlay olmasa, Flikning ketishi ikki ssenariyda amalga oshishi mumkin: bu yozda yoki 2027-yilda shartnoma muddati tugagach.
Barselonada maydondagi natijalar yaxshi bo‘lishi mumkin, lekin katta qarorlar nafaqat futbol, balki boshqaruv bilan ham bog‘liq. Endi muxlislar uchun asosiy savol — 15-martdagi saylovdan keyin klubning kelajak yo‘nalishi qanday bo‘ladi?

Будущее Флика в Барселоне может зависеть от Лапорты
Согласно последним новостям, связанным с футбольным клубом Барселона, будущее немецкого тренера Ханса-Дитера Флика может зависеть от переизбрания президента клуба Жоана Лапорты. Об этом сообщает Zamin.uz.
Несмотря на то, что немецкий специалист сделал Барселону чемпионом Испании, ходят слухи о его уходе из Каталонии. По информации журналиста Флориана Плеттенберга, если Лапорта не будет переизбран президентом, Флик может задуматься об уходе из клуба.
Говорят, что Флик заинтересован остаться в Барселоне, высоко оценивает город и атмосферу клуба. Он также готов продлить контракт.
Однако отмечается, что у Флика есть желание реализовать долгосрочные планы совместно с Лапортой. Он хочет вместе разрабатывать стратегию клуба.
Самый важный вопрос — выборы, которые состоятся 15 марта. Если Лапорта не сохранит пост президента, уход Флика может произойти по одному из двух сценариев: этим летом или в 2027 году по окончании срока контракта.
В Барселоне могут быть хорошие результаты на поле, но важные решения связаны не только с футболом, но и с управлением. Теперь главный вопрос для болельщиков — каким будет будущее клуба после выборов 15 марта?