Haftaning dam olish kunlari Yevropaning eng nufuzli chempionatlarida navbatdagi tur o‘yinlari boshlanadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bugun futbol ishqibozlarini Angliya kubogidan tortib Ispaniya chempionligigacha qiziqarli uchrashuvlar kutmoqda. Angliya kubogida "Manchester Siti" va "Nyukasl" o‘rtasidagi 1/8 final uchrashuvi eng kutilgan to‘qnashuvlardan biridir.
La Ligada esa "Barselona" chempionlik poygasida "Atletik Bilbao"ga qarshi maydonga tushadi. Shuningdek, Turkiyada legionerlarimiz Eldor Shomurodov va Abbosbek Fayzullayev ishtirok etayotgan "Istanbul Bashakshehir" jamoasi ham o‘z o‘yinini o‘tkazadi.

В выходные дни недели в самых престижных чемпионатах Европы начинаются очередные туры. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сегодня футбольных болельщиков ждут интересные встречи — от Кубка Англии до чемпионата Испании. В Кубке Англии одним из самых ожидаемых противостояний является матч 1/8 финала между «Манчестер Сити» и «Ньюкаслом».
В Ла Лиге «Барселона» выйдет на поле против «Атлетик Бильбао» в борьбе за чемпионство. Также в Турции команда «Истанбул Башакшехир», в составе которой выступают наши легионеры Элдор Шомуродов и Аббосбек Файзуллаев, проведёт свой матч.