Madridning "Real" klubi darvozaboni Tibo Kurtua Chempionlar ligasida "Manchester Siti"ga qarshi bo'lib o'tadigan javob uchrashuvi oldidan o'z fikrlari bilan bo'lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Tajribali posbonning fikricha, ingliz klubiga qarshi bahsda g'alaba qozonish uchun jamoa maydonda juda yuqori darajada intensiv harakat qilishi va zich o'yin ko'rsatishi kerak. Kurtua "Bernabeu" stadionidagi muhit jamoa uchun nihoyatda muhim ekanligini alohida ta'kidladi.
U muxlislarni "Benfika"ga qarshi o'yindagi kabi katta shijoat bilan qo'llab-quvvatlashga chaqirdi. Darvozabonning ishonishicha, agar tribunalar jamoani tinimsiz ruhlantirib tursa, "Real Madrid" uchun bu oqshom unutilmas va o'zgacha tarixiy voqeaga aylanishi mumkin.
Kurtua shuningdek, jamoaning ruhiy tayyorgarligiga katta ahamiyat berilishini ham urg'uladi. Unga ko'ra, "Real Madrid"ning tajribasi va azmu shijoati bu kabi muhim uchrashuvlarda muhim rol o'ynaydi.
Shu bilan birga, darvozabon jamoaning har bir a'zosi o'z vazifasini to'la amalga oshirishi lozimligini ta'kidladi. Manba: One.uz.

Куртуа: помощь болельщиков очень важна для «Реала»
Вратарь мадридского «Реала» Тибо Куртуа поделился своими мыслями перед ответным матчем Лиги чемпионов против «Манчестер Сити». Об этом сообщает Zamin.uz.
По мнению опытного голкипера, чтобы одержать победу над английским клубом, команда должна проявить очень высокий уровень интенсивности и сыграть с плотной игрой на поле. Куртуа особо подчеркнул, что атмосфера на стадионе «Бернабеу» чрезвычайно важна для команды.
Он призвал болельщиков поддержать команду с таким же большим энтузиазмом, как и в матче против «Бенфики». По мнению вратаря, если трибуны будут непрерывно вдохновлять команду, этот вечер может стать незабываемым и особенным историческим событием для «Реала Мадрид».
Куртуа также подчеркнул большое значение психологической подготовки команды. По его словам, опыт и решимость «Реала Мадрид» играют важную роль в таких важных матчах.
Вместе с тем, вратарь отметил, что каждый член команды должен полностью выполнять свои обязанности. Источник: One.uz.