Ushbu o'yin Bilbao shahrida o'tkazilmoqda va birinchi bo'lim natijasida jamoalar 0:0 hisobidagi durang bilan tanaffusga chiqishdi. "Barselona" jamoasi o'yin davomida to'p nazoratini qo'lida ushlab turdi.
Statistikaga ko'ra, ular to'pni 78 foiz vaqt davomida nazorat qilib, 370 ta aniq pas uzatishdi. Biroq, "Atletik" himoyachilari yaxshi himoya ko'rsatib, raqib hujumlarini qaytarishga muvaffaq bo'lishdi.
Mehmon jamoa esa qarshi hujumlar orqali imkoniyat izlamoqda. Hozirda "Barselona" 65 ochko bilan La Liga turnir jadvalida birinchi o'rinda bormoqda.
Ularning asosiy raqibi "Real Madrid" esa 63 ochko bilan ikkinchi o'rinda joylashgan. "Barselona" uchun ushbu o'yinda g'alaba qozonish chempionlik poygasidagi mavqeini mustahkamlash uchun muhim ahamiyatga ega.
"Atletik Bilbao" esa 36 ochko bilan turnir jadvalining o'rtalarida o'z o'rnini saqlab turibdi. Mazkur uchrashuvda har ikki jamoa ham o'z maqsadlariga erishishga intilmoqda.

Матч между "Барселоной" и "Атлетиком" продолжается вничью
Один из важных матчей в рамках чемпионата Испании проходит между "Барселоной" и "Атлетиком Бильбао". Об этом сообщает Zamin.uz.
Игра проходит в городе Бильбао, и по итогам первого тайма команды ушли на перерыв при счёте 0:0. Команда "Барселона" контролировала мяч на протяжении всей игры.
По статистике, они владели мячом 78% времени и сделали 370 точных передач. Однако защитники "Атлетика" хорошо оборонялись и смогли отразить атаки соперника.
Гости же ищут возможности через контратаки. В настоящее время "Барселона" с 65 очками занимает первое место в турнирной таблице Ла Лиги.
Их главный соперник "Реал Мадрид" находится на втором месте с 63 очками. Победа в этом матче имеет важное значение для "Барселоны" в укреплении позиций в борьбе за чемпионство.
"Атлетик Бильбао" с 36 очками занимает средние позиции в турнирной таблице. В этом матче обе команды стремятся достичь своих целей.