Florida klubi bu o‘yinda sovuqqonlik va aniqlik bilan harakat qilib, uch ochkoni o‘z hisobiga qo‘shdi. Uchrashuvda hisob 17-daqiqada ochildi, de Paul o‘z imkoniyatidan unumli foydalanib, "Inter Mayami"ni oldinga olib chiqdi.
Oradan ko‘p o‘tmay, 27-daqiqada Lionel Messi o‘z so‘zini aytdi va faoliyatidagi 899-golini kiritib, jamoasining ustunligini mustahkamladi. Ikkinchi bo‘limda mezbonlar ham oxirigacha kurashdi.
75-daqiqada Baribo bir gol bilan javob qaytarib, o‘yindagi intrigani qaytarishga urindi. Ammo "Inter Mayami" qolgan vaqtda hisobni ushlab qoldi va o‘yinni g‘alaba bilan yakunladi.
Shu tariqa, Xaviyer Maskerano boshqaruvidagi jamoa ochkolarini 6 taga yetkazib oldi, "Di Si Yunayted" esa 3 ochko bilan qoldi. Bu uchrashuvda "Inter Mayami"ning tarkibida Slair, Mura, Falkon, Silva, Allen, Silvetti, de Paul, Brayt, Segoviya, Berterame va Messi maydonga tushdi.

«Интер Майами» в гостях обыграл «Ди Си Юнайтед»
В 3-м туре регулярного чемпионата MLS команда «Интер Майами» в гостях встретилась с «Ди Си Юнайтед» и одержала важную победу со счётом 2:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Клуб из Флориды действовал хладнокровно и точно, добавив в свою копилку три очка. Счёт в матче был открыт на 17-й минуте, когда Де Пауль эффективно воспользовался своим шансом и вывел «Интер Майами» вперёд.
Вскоре, на 27-й минуте, Лионель Месси заявил о себе, забив 899-й гол в карьере и укрепив преимущество своей команды. Во втором тайме хозяева поля также боролись до конца.
На 75-й минуте Барибо ответил голом, пытаясь вернуть интригу в игру. Однако «Интер Майами» удержал счёт до конца и завершил матч победой.
Таким образом, команда под руководством Хавьера Маскерано довела количество очков до 6, а «Ди Си Юнайтед» остался с 3 очками. В этом матче в составе «Интер Майами» на поле вышли Слэйр, Мура, Фалькон, Сильва, Аллен, Сильветти, Де Пауль, Брайт, Сеговия, Бертерам и Месси.