Vinisius Rodri kelgudek bo‘lsa, "Real"ni tark etadi
Madridning "Real" klubi hujumchisi Vinisius Junior jamoa rahbariyatiga o‘z shartini qo‘ydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U braziliyalik futbolchi "Manchester Siti" yarim himoyachisi Rodri "Qirollik klubi"ga o‘tadigan bo‘lsa, jamoani tark etishini bildirdi. Bu haqda Ispaniyaning El Nacional nashri xabar berdi.
Vinisius 2024-yilgi "Oltin to‘p" sovrinining asosiy da’vogari sifatida ko‘rilayotgan edi. Biroq mukofot kutilmaganda Rodriga nasib etdi.
"Real Madrid" bu qarordan norozi bo‘lib, taqdirlash marosimini boykot qilgan edi. Vinisius bu voqeani hali ham unutmagan ko‘rinadi va ispaniyalik futbolchi bilan birga o‘ynashni xohlamayapti.
Hozirda Vinisiusning "Real" bilan shartnomasi 2027-yilgacha mo‘ljallangan. Shunga qaramay, futbolchi va klub rahbariyati o‘rtasidagi munosabatlar biroz murakkablashgan.

Если Винисиус Родри придет, он покинет Реал
Нападающий мадридского "Реала" Винисиус Жуниор поставил руководству команды свое условие. Об этом сообщает Zamin.uz.
Бразильский футболист заявил, что если полузащитник "Манчестер Сити" Родри перейдет в "Королевский клуб", он покинет команду. Об этом сообщает испанское издание El Nacional.
Винисиус рассматривался как главный претендент на "Золотой мяч" 2024 года. Однако награда неожиданно досталась Родри.
"Реал Мадрид" был недоволен этим решением и бойкотировал церемонию награждения. Винисиус, похоже, до сих пор не забыл этот инцидент и не хочет играть вместе с испанским футболистом.
В настоящее время контракт Винисиуса с "Реалом" рассчитан до 2027 года. Тем не менее отношения между игроком и руководством клуба несколько осложнились.
Сообщается, что они также не могут договориться по вопросу зарплаты. Если трансфер Родри состоится, вероятность ухода Винисиуса из Мадрида может значительно возрасти.