Italiya A Seriyasining 28-turida "Milan" va "Inter" jamoalari o‘rtasidagi muhim o‘yin katta qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
"Milan" jamoasining yarimhimoyachisi Luka Modrich ushbu prinsipial bahs uchun o‘ziga xos tayyorgarlik ko‘rmoqda. Sky Sport Italia xabariga ko‘ra, Modrich derbi uchun o‘z oilasi va yaqin do‘stlari uchun 60 ta chipta sotib olgan.
Taklif etilgan mehmonlar orasida Modrichning sobiq jamoa do‘sti, Xorvatiya milliy terma jamoasi a’zosi Mario Manjukich ham borligi ma’lum. Manjukich 2020-21 yilgi mavsumda "Milan" jamoasida o‘ynagan edi.
Ushbu uchrashuv nafaqat turnir jadvalidagi o‘rinlar uchun, balki futbol olamidagi mashhur shaxslarning jamlanishi bilan ham e’tiborga loyiq. "Milan" va "Inter" o‘rtasidagi derbi 9 mart kuni afsonaviy "San Siro" stadionida o‘tkaziladi.
O‘yin Toshkent vaqti bilan 00:45 da boshlanadi. Muxlislar bu qiziqarli to‘qnashuvni katta intizorlik bilan kutishmoqda va o‘yin futbol ixlosmandlari uchun unutilmas voqea bo‘lishi kutilmoqda.

Modrich пригласил на дерби 60 гостей
В 28-м туре Серии А Италии важный матч между командами "Милан" и "Интер" вызывает большой интерес. Об этом сообщает Zamin.uz.
Полузащитник "Милана" Лука Модрич готовится к этому принципиальному поединку особым образом. По информации Sky Sport Italia, Модрич приобрел 60 билетов для своей семьи и близких друзей на дерби.
Среди приглашенных гостей также присутствует бывший товарищ по команде Модрича, игрок сборной Хорватии Марио Манджукич. Манджукич выступал за "Милан" в сезоне 2020-21.
Эта встреча примечательна не только борьбой за места в турнирной таблице, но и присутствием известных личностей футбольного мира. Дерби между "Миланом" и "Интером" состоится 9 марта на легендарном стадионе "Сан-Сиро".
Матч начнется в 00:45 по ташкентскому времени. Болельщики с большим нетерпением ждут этого захватывающего столкновения, которое обещает стать незабываемым событием для поклонников футбола.