"Vilyarreal" "Elche"ni mag‘lub etib, 4-o‘ringa ko‘tarildi
Ispaniya La Ligasining 27-turida "Vilyarreal" jamoasi o‘z maydonida "Elche"ni qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
"Keramika" stadionida o‘tgan o‘yin 2:1 hisobida mezbon jamoaning g‘alabasi bilan yakunlandi. Uchrashuv davomida "Vilyarreal" futbolchilari o‘yin nazoratini qo‘llariga olishdi.
O‘yinning 31-daqiqasida "Vilyarreal" himoyachisi Tejon Byukenen burchak zarbasidan so‘ng hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi. Oradan o‘n daqiqa o‘tgach, Santyago Mourinio yana bir gol urib, mezbon jamoaning ustunligini ikki barobarga oshirdi.
Ikkinchi bo‘limda "Elche" vaziyatni o‘nglashga harakat qildi va 82-daqiqada Andre Silva gol urib, hisobdagi farqni qisqartirdi. Biroq, mehmonlar o‘yin yakuniga qadar muvozanatni tiklay olishmadi.
Bu g‘alabadan so‘ng "Vilyarreal" ochkolarini 54 taga yetkazib, turnir jadvalida 4-o‘rinni mustahkamlab oldi. "Elche" esa 26 ochko bilan 17-o‘rinda qoldi.

"Вильярреал" обыграл "Эльче" и поднялся на 4-е место
В 27-м туре испанской Ла Лиги команда «Вильярреал» принимала на своем поле «Эльче». Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч, прошедший на стадионе «Керамика», завершился победой хозяев со счетом 2:1. В ходе встречи футболисты «Вильярреала» взяли под контроль игру.
На 31-й минуте защитник «Вильярреала» Техон Бьюкенен после углового удара сумел открыть счет. Через десять минут Сантьяго Моуринио забил еще один гол, удвоив преимущество хозяев.
Во втором тайме «Эльче» пытался исправить ситуацию, и на 82-й минуте Андре Силва забил гол, сократив разрыв в счете. Однако гости не смогли восстановить равновесие до конца матча.
После этой победы «Вильярреал» довел количество очков до 54 и укрепился на 4-м месте в турнирной таблице. «Эльче» остался на 17-м месте с 26 очками.