Arsenal sobiq futbolchisi Bayer Leverkuzen o‘yini oldidan ogohlantirdi
Londonning "Arsenal" futbol klubi Chempionlar ligasida g‘olib bo‘la olmaslikdan jiddiy xavotirda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoa ushbu mavsumda nufuzli turnirda g‘alaba qozonib, uzoq yillardan beri davom etayotgan mag‘lubiyatlar zanjirini uzishni maqsad qilgan. Biroq, "Arsenal"ning sobiq futbolchisi Jeremi Alyader jamoani Germaniyaning "Bayer" Leverkuzen klubiga qarshi o‘yin oldidan diqqatli va hushyor bo‘lishga chaqirmoqda.
Ushbu ogohlantirish goal.com sayti tomonidan yoritilgan. Alyaderning ta’kidlashicha, "Arsenal" tarixida faqat bir marta, 2006 yilda Chempionlar ligasi finaliga chiqqan va o‘sha paytda "Barselona"ga imkoniyatni boy bergan.
Hozirgi tarkib ancha kuchli bo‘lsa-da, Germaniyaning "Bayer" klubi bilan o‘yin oson kechmasligi aniq. Shuning uchun futbolchi jamoani raqibni kam baholamaslik va har bir o‘yinga jiddiy yondashishga chaqirmoqda.
"Agar raqibni yuz foiz hurmat qilmasangiz, mag‘lubiyatga uchrashingiz aniq. Futbolda mayda jihatlar ham hal qiluvchi rol o‘ynaydi", deydi Alyader.
Unga ko‘ra, "Arsenal" muxlislari va futbolchilari chorak final yoki yarim final haqida o‘ylashdan avval, birinchi navbatda "Bayer" klubini mag‘lub etishlari zarur. Eslatib o‘tish joizki, "Arsenal" 2025 yilda Chempionlar ligasi yarim finaligacha yetib borgan va o‘sha bosqichda "PSJ"ga mag‘lub bo‘lgan.
Joriy mavsumda esa jamoa guruh bosqichini muvaffaqiyatli yakunlab, pley-off bosqichiga yo‘l oldi. Agar "Arsenal" Leverkuzen klubini mag‘lub etsa, keyingi bosqichda Portugaliyaning "Sporting" yoki Norvegiyaning "Bodo/Glimt" klublaridan biri bilan to‘qnash keladi.

Бывший игрок «Арсенала» предупредил перед матчем с «Байером» из Леверкузена
Футбольный клуб "Арсенал" из Лондона серьезно обеспокоен тем, что не сможет выиграть Лигу чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда поставила цель в этом сезоне одержать победу в престижном турнире и прервать цепочку поражений, продолжающуюся уже много лет. Однако бывший футболист "Арсенала" Джереми Альядер призывает команду быть внимательной и осторожной перед игрой с немецким клубом "Байер" Леверкузен.
Это предупреждение освещено на сайте goal.com. По словам Альядера, "Арсенал" в своей истории только один раз, в 2006 году, выходил в финал Лиги чемпионов и тогда упустил шанс, проиграв "Барселоне".
Хотя нынешний состав значительно сильнее, игра с немецким клубом "Байер" вряд ли будет легкой. Поэтому футболист призывает команду не недооценивать соперника и серьезно подходить к каждой игре.
"Если не уважать соперника на сто процентов, поражение неизбежно. В футболе мелочи тоже играют решающую роль", — говорит Альядер.
По его мнению, болельщикам и игрокам "Арсенала" прежде чем думать о четвертьфинале или полуфинале, в первую очередь необходимо победить клуб "Байер". Напомним, что "Арсенал" в 2025 году дошел до полуфинала Лиги чемпионов и на этом этапе уступил "ПСЖ".
В этом сезоне команда успешно завершила групповой этап и вышла в плей-офф. Если "Арсенал" победит клуб из Леверкузена, в следующем раунде он встретится с одной из команд — португальским "Спортингом" или норвежским "Бодо/Глимт".