Dembele Angliya Premyer-ligasiga o‘tish ehtimoli kuchaymoqda
So‘nggi kunlarda futbolchi vakili Angliya klublari bilan shartnomaviy savollarni hal qilish bo‘yicha faol muzokaralar olib borayotgani ma’lum bo‘ldi. Diario Sport nashri xabariga ko‘ra, fransiyalik yulduzning agenti Mussa Sissoko yaqinda Manchester Siti sport direktori bilan uchrashuv o‘tkazgan.
Ushbu suhbat davomida tomonlar Dembelening amaldagi Angliya chempioni safiga qo‘shilish imkoniyatini batafsil muhokama qilganlar. Garchi futbolchi Parij klubi bilan 2028-yilning yozigacha amal qiluvchi shartnomaga ega bo‘lsa-da, uning jamoa bilan kelishuvi uzaytirish jarayoni kutilganidek oson kechmayapti.
Ikkala taraf ham o‘zaro qoniqarli shartlarni topishda qiynalmoqda. Shu bois futbolchining klubni tark etishi haqidagi taxminlar kuchayib ketdi.
Dembele 2023-yilda Barselona jamoasidan Parijga yigirma besh million yevro evaziga o‘tgan bo‘lsa, joriy mavsumda o‘zining yuqori darajadagi futbolini namoyish etmoqda. U barcha rasmiy musobaqalarda yigirma yettita o‘yinda maydonga tushib, jamoa hujumlariga katta hissa qo‘shgan.
Futbolchi u yigirma yettita o‘yinda o‘n ikkita gol urdi va yettita golli uzatmani amalga oshirdi. Agar uning Manchester Siti bilan transferi amalga oshsa, bu Dembele faoliyatidagi jiddiy burilish bo‘ladi.
Shu bilan birga, Angliya Premyer-ligasiga yana bir dunyoga mashhur yulduz qo‘shilishi kutilmoqda. Ushbu transfer kelgusi mavsum uchun klublar o‘rtasidagi raqobatni yanada keskinlashtirishi mumkin.

Вероятность перехода Дембеле в Английскую Премьер-лигу растет
Вероятность того, что нападающий «Пари Сен-Жермен» Усман Дембеле в ближайшее время перейдет в Английскую Премьер-лигу, растет. Об этом сообщает Zamin.uz.
В последние дни стало известно, что представитель футболиста активно ведет переговоры с английскими клубами по вопросам контракта. По информации издания Diario Sport, агент французской звезды Мусса Сиссоко недавно провел встречу со спортивным директором «Манчестер Сити».
В ходе этой беседы стороны подробно обсудили возможность присоединения Дембеле к действующему чемпиону Англии. Несмотря на то, что у футболиста есть контракт с парижским клубом до лета 2028 года, процесс продления соглашения с командой проходит не так гладко, как ожидалось.
Обе стороны испытывают трудности в поиске взаимовыгодных условий. Поэтому усилились слухи о возможном уходе футболиста из клуба.
Дембеле перешел в «ПСЖ» из «Барселоны» в 2023 году за двадцать пять миллионов евро и в текущем сезоне демонстрирует футбол высокого уровня. Он принял участие во всех официальных турнирах в двадцати семи матчах, внес большой вклад в атаки команды.
Футболист забил двенадцать голов и отдал семь результативных передач в двадцати семи матчах. Если его переход в «Манчестер Сити» состоится, это станет серьезным поворотом в карьере Дембеле.
При этом ожидается, что к Английской Премьер-лиге присоединится еще одна всемирно известная звезда. Этот трансфер может еще больше обострить конкуренцию между клубами в следующем сезоне.