Galatasaroy va Bashakshehir bahsida o‘zbekistonlik yulduzlar maydonga tushadi
Turkiya Superligasining yigirma oltin turida eng katta va qiziqarli bahslardan biri bo‘lib, Galatasaroy jamoasi o‘z uyida mashhur Bashakshehirni qabul qiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuv nafaqat fanlar uchun, balki butun liga jadvalidagi vaziyatni hal qilishda ham muhim ahamiyatga ega. Mavsum davomida Nuri Shaxin boshchiligida barqaror o‘ynayotgan Bashakshehir futbolchilari bu bahsda g‘alaba qozonish uchun o‘z kuchlarini to‘liq ishga solishadi.
Xalqaro sport nashrlari jamoalar ehtimoliy boshlang‘ich tarkiblarini e’lon qilishdi. E’tiborga sazovor holat shundaki, o‘zbekistonlik yetakchi futbolchilarimiz Eldor Shomurodov va Abbosbek Fayzullayev asosiy tarkibdan maydonga tushishlari kutilmoqda.
Bu ikki yulduzning dastlabki daqiqalardan o‘yinda ishtirok etishi bahs natijasiga bevosita ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Galatasaroyning ehtimoliy tarkibida Ugurjon, Sallai, Singo, Sanches, Yakobs, Torreyra, Lemina, Barish Alper, Sara, Lang va Osimxen kabi tajribali futbolchilar bor.
Bashakshehir safida esa Muhammed, Berat, Opoku, Duarte, Umut Gyunesh, Omer Ali, Yusuf Sari, Fayzullayev, Brnich, Shomurodov va Zelke o‘zini sinashga tayyor. Mavsumning ushbu muhim bosqichida har ikki jamoa chempionatdagi mavqeini mustahkamlash va raqib ustidan qulay g‘alaba qozonish uchun barcha strategik imkoniyatlardan foydalanadi.
Uchrashuv Toshkent vaqti bilan kechki soat yigirma ikkida boshlanadi. Futbol muxlislari uchun bu turk gigantlari orasidagi kurash haqiqiy drama va kuchli o‘yinlar bilan yodda qolishi aniq.
O‘zbekistonlik futbolchilarimizning ishlari ham ommaviy axborot vositalarida keng yoritiladi va ularning faoliyatiga alohida e’tibor qaratilmoqda. Manba: One.uz

В матче между Галатасараем и Башакшехиром на поле выйдут узбекские звезды
Один из самых крупных и интересных матчей 26-го тура Суперлиги Турции — встреча команды Галатасарай с известным Башакшехиром на своем поле. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта встреча важна не только для болельщиков, но и для определения положения в турнирной таблице всей лиги. Футболисты Башакшехира, которые стабильно играют под руководством Нури Шахина, приложат все силы для победы в этом матче.
Международные спортивные издания опубликовали вероятные стартовые составы команд. Примечательно, что ожидается участие наших ведущих узбекских футболистов Элдора Шомуродова и Аббосбека Файзуллаева в основном составе.
Участие этих двух звезд с первых минут может напрямую повлиять на исход матча. В вероятном составе Галатасарая присутствуют опытные футболисты, такие как Угурджан, Саллай, Синго, Санчес, Якобс, Торрейра, Лемина, Бариш Альпер, Сара, Ланг и Осихен.
В составе Башакшехира готовы проявить себя Мухаммед, Берат, Опоку, Дуарте, Умут Гюнеш, Омер Али, Юсуф Сари, Файзуллаев, Брнич, Шомуродов и Зельке. На этом важном этапе сезона обе команды используют все стратегические возможности, чтобы укрепить свои позиции в чемпионате и одержать уверенную победу над соперником.
Матч начнется в 22:00 по ташкентскому времени. Для футбольных болельщиков эта борьба между турецкими гигантами наверняка запомнится настоящей драмой и сильной игрой.
Деятельность наших узбекских футболистов широко освещается в СМИ, и их работе уделяется особое внимание. Источник: One.uz