Real Madrid Elche o‘yini oldidan kuchli tarkibni e’lon qildi
Bosh murabbiy Alvaro Arbeloa o‘yin uchun eng kuchli va tajribali futbolchilarni safga tortdi. Tarkibda darvozabon sifatida Tiago Kurtua va Andrey Lunin, himoyada Jese Mestre, Dani Karvaxal, Trent Aleksander-Arnold, Fran Garciya, Antonio Rudiger va Heysen kabi o‘yinchilar joy oldi.
Yarim himoyada Jeyson Aguado, Eduard Kamavinga, Federiko Valverde, Aurelyen Chuameni, Juyun Guler va Anxel Palasios ishtirok etadi. Hujum qanotlari esa Vinisius Junior, Gonsalo Garciya, Brahim Dias va Pitarchga topshirildi.
Jamoa bosh murabbiyining maqsadi uy maydonida, mashhur Santyago Bernabeu stadionida raqib ustidan hal qiluvchi g‘alabani qo‘lga kiritishdan iborat. Ayni paytda jamoa tarkibida fransiyalik yetuk hujumchi Kilian Mbappe yo‘qligi e’tiborni tortmoqda.
Uning tanasi shikastlanishidan keyin tiklanish jarayonini davom ettirayotgani sababli bugungi bahsda maydonga tushmaydi. Klubning tibbiyot xodimlari futbolchining tez orada to‘liq shifolanib, keyingi o‘yinda maydonga qaytishiga umid bildirishmoqda.
Uning o‘rnini "Manchester Siti"ga qarshi kutilayotgan qiyin bahsgacha saqlab qolish rejalashtirilgan. Bu vaziyat jamoa uchun birinchi bo‘lib maydonga tushadigan futbolchilarga javobgarlikni yanada oshiradi.
Real Madrid va Elche jamoalari o‘rtasidagi bahs 2024-yilning 14-martiga belgilangan bo‘lib, u o‘ta jiddiy muhimlikka ega. Uchrashuv Sharqiy Ispaniyaning eng nufuzli stadionlaridan biri hisoblanadigan Santyago Bernabeu maydonida bo‘lib o‘tadi.
Toshkent vaqti bilan o‘yin ertalabki soat birda, ya’ni 01:00 da boshlanadi. Kuzatuvchilar va muxlislar ushbu o‘yinda Real Madridning zamonaviy futbolni namoyon etishi va raqib ustidan ishonchli g‘alaba qozonishini kutmoqdalar.

Реал Мадрид объявил сильный состав перед матчем с Эльче
Клуб Реал Мадрид объявил официальный состав перед важным матчем следующего тура испанской Ла Лиги против команды Эльче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Главный тренер Альваро Арбелоа выставил на игру самых сильных и опытных футболистов. В составе вратарями выступят Тибо Куртуа и Андрей Лунин, в защите сыграют Хесе Местре, Дани Карвахаль, Трент Александер-Арнольд, Фран Гарсия, Антонио Рюдигер и Хейсен.
В полузащите примут участие Джейсон Агуадо, Эдуард Камавинга, Федерико Вальверде, Орельен Чуамени, Джуюн Гюлер и Анхель Паласиос. На флангах атаки будут играть Винисиус Жуниор, Гонсало Гарсия, Брахим Диас и Питарч.
Цель главного тренера команды — добиться решающей победы над соперником на домашнем поле, на знаменитом стадионе Сантьяго Бернабеу. В то же время привлекает внимание отсутствие в составе французского опытного нападающего Килиана Мбаппе.
Он не выйдет на поле в сегодняшнем матче, так как продолжает восстановление после травмы. Медицинский персонал клуба надеется, что футболист скоро полностью поправится и вернется на поле в следующей игре.
Планируется сохранить его до сложного матча против Манчестер Сити. Эта ситуация увеличивает ответственность игроков, которые выйдут на поле первыми.
Матч между Реал Мадрид и Эльче назначен на 14 марта 2024 года и имеет чрезвычайно большое значение. Встреча пройдет на стадионе Сантьяго Бернабеу, одном из самых престижных стадионов Восточной Испании.
По ташкентскому времени игра начнется в 01:00 ночи. Зрители и болельщики ожидают, что Реал Мадрид продемонстрирует современный футбол и одержит уверенную победу над соперником.