Real Oviedo Valensiyani maglub etib muhim g‘alaba qozondi
Kecha La Liga musobaqasi doirasida o‘tgan jiddiy uchrashuvda "Real Oviedo" jamoasi kuchli raqibi "Valensiya"ni 1:0 hisobida mag‘lub etib, muhim g‘alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘yinning asosiy voqea va natijani hal qilgan gol uchrashuvning o‘ttizinchi daqiqasida kiritildi. "Real Oviedo" himoyachisi Deyvid Kostash darvozani ishg‘ol qilib, o‘yinning taqdirini hal qilgan yagona gol muallifiga aylandi.
"Valensiya" futbolchilari maydon ustidan ko‘proq nazorat olib, to‘pni 57 foiz vaqt o‘zlarida ushlab turdilar. Ularning o‘yindan oldin ko‘proq imkoniyat yaratishga va burchak zarbalari orqali hujum yurishga urinishlari bo‘lsa-da, bu imkoniyatlarni gollarga aylantirishda qiyinchiliklar bilan duch kelishdi.
Biroq, "Real Oviedo" jamoasi darvoza oldida ancha samarali va aniqlash harakat qildi. Raqibning uchta xavfli zarbasiga qarshi oltita aniq hujum yo‘llash orqali ular ustunlikni saqlab qolishga muvaffaq bo‘ldilar.
Himoyadagi intizom va birlashgan harakatlar o‘yinning qolgan qismida natijani saqlab qolishda hal qiluvchi rol o‘ynadi. Statistik ma’lumotlar maydonda bo‘lib o‘tgan jiddiy va raqobatbardosh kurashni yaqqol ko‘rsatib berdi.
"Valensiya" jamoasi ko‘proq pas uzatishga intilgan bo‘lsa-da, "Real Oviedo" futbolchilari 86 foiz aniqlik bilan biroz yaxshiroq natijaga erishdilar. Ikkala jamoa ham yuqori tezlik va kuch bilan o‘ynab, jami beshta sariq kartochka ko‘rsatilganligiga qaramay, hech kim maydondan chetlatilmadi.
Bu g‘alaba "Real Oviedo" jamoasi uchun ligadagi yurishini davom ettirayotgan bir paytda juda katta ahamiyatga ega bo‘lib, ularning o‘yin uslubi va taktik tayyorgarligi yuqori darajada ekanligini yana bir bor isbotlab berdi. Manba: One.uz

Вчера в рамках серьезного матча Ла Лиги команда «Реал Овьедо» одержала важную победу, обыграв своего сильного соперника «Валенсию» со счетом 1:0. Об этом сообщает Zamin.uz.
Решающий гол, определивший исход встречи, был забит на сороковой минуте игры. Защитник «Реала Овьедо» Давид Косташил забил мяч в ворота, став единственным автором решающего гола.
Футболисты «Валенсии» контролировали мяч большую часть времени, удерживая его в своих руках 57 процентов времени. Несмотря на то, что они пытались создать больше возможностей и атаковать через угловые удары перед игрой, им было сложно превратить эти шансы в голы.
Однако команда «Реал Овьедо» действовала гораздо эффективнее и точнее вблизи ворот. Отбив три опасных удара соперника, они провели шесть точных атак и смогли сохранить преимущество.
Дисциплина в обороне и слаженные действия сыграли решающую роль в сохранении результата до конца матча. Статистические данные ярко продемонстрировали серьезную и конкурентную борьбу, происходившую на поле.
Хотя команда «Валенсия» стремилась к большему количеству передач, футболисты «Реала Овьедо» достигли немного лучших результатов с точностью 86 процентов. Обе команды играли с высокой скоростью и силой, и несмотря на то, что было показано всего пять желтых карточек, никто не был удален с поля.
Эта победа имеет огромное значение для команды «Реал Овьедо», продолжающей свой путь в лиге, и еще раз доказала высокий уровень их игрового стиля и тактической подготовки. Источник: One.uz