Manchester Siti Elliot Andersonni o‘z tarkibiga jalb qilmoqda
Angliya Premer-ligasining eng kuchli va nufuzli jamoalaridan biri hisoblangan Manchester Siti klubining rahbariyati hozirda o‘z safiga yangi kuchlar qo‘shish uchun jiddiy tayyorgarlik ko‘rmokda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayniqsa, klub yetakchilari Nottingem Forest jamoasining yosh va istiqbolli yarim himoyachisi Elliot Andersonni o‘z tarkibiga jalb qilishga katta umid bog‘lab, transfer bo‘yicha muzokaralarni faol davom ettirmoqda. Shaharliklar futbolchining kelishi jamoa uchun katta ahamiyatga ega va ular bu rejalarni amalga oshirishga to‘la ishonch bilan yondashmoqdalar.
Ma’lumki, qishki transfer oynasida Mark Gexi va Antuan Semeno kabi tanlangan futbolchilar uchun ancha mablag‘ sarflagan klub, yozgi davrda ham o‘yinchi tarkibini yanada mustahkamlashni rejalashtirmoqda. Jamoa mutaxassislari ayniqsa markaziy yarim himoya va o‘ng qanot himoyasi pozitsiyalarini yangi kuchlar bilan boyitishni ustuvor vazifa deb bilmoqdalar.
TEAMtalk nashri tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, Elliot Andersonni klubning asosiy transfer nishoni sifatida belgilab olgan. Futbolchiga boshqa yirik klublar ham jiddiy qiziqish bildirmoqda, garchi buning bari bo‘lsa ham manchesterliklar uni o‘z loyihasiga jalb qilishga ishonch bildirayotganlarini ayta olishimiz mumkin.
Manchester Siti rahbariyatining bu qaror qabul qilishiga bir nechta omillar sabab bo‘lmoqda. Shartnomasi joriy mavsum yakunida tugashi kutilayotgan tajribali yarim himoyachi Bernardu Silva jamoadan ketishi mumkinligi aytilmoqda.
Bundan tashqari, tizza jarohatidan so‘ng avvalgi yuqori darajasini ko‘rsata olmayotgan Rodri haqida ham turli fikrlar tarqalib, uning kelajagi muhokama qilinmoqda. Ba’zi manbalarda ispaniyalik futbolchining Real Madrid safiga o‘tishi mumkinligi aytilmoqda.
Shu bois, klub kelajakni hisobga olgan holda yarim himoya chizig‘ini yosh va istiqbolli futbolchilar bilan kuchaytirishni maqsad qilgan. Bu borada o‘ttiz yoshli Elliot Anderson jamoa uchun eng maqbul nomzodlardan biri sifatida qaralmoqda.
Biroq, bu transfer oson kechmasligi aniq. Chunki Nottingem Forest jamoasi o‘z yetakchi futbolchilaridan birini osonlikcha qo‘yib yubormoqchi emas.
Manbalarga ko‘ra, manchesterliklar ushbu transferni amalga oshirish uchun 90 million funt sterlingdan ortiq mablag‘ni sarflashiga to‘g‘ri kelishi mumkin. Yozgi transfer oynasi yaqinlashgani sayin Elliot Anderson atrofidagi muhokamalar yanada qizib borishi kutilmoqda.
Muxlislar esa iqtidorli yarim himoyachining kelgusi manzili qayer bo‘lishini katta qiziqish bilan kuzatmoqdalar. Manba: TEAMtalk

Манчестер Сити привлекает Эллиота Андерсона
Руководство клуба Манчестер Сити, одного из самых сильных и престижных клубов Английской Премьер-лиги, в настоящее время серьезно готовится к усилению своего состава. Об этом сообщает Zamin.uz.
В частности, лидеры клуба возлагают большие надежды на привлечение в команду молодого и перспективного полузащитника Ноттингем Форест Эллиота Андерсона и активно ведут переговоры по трансферу. Приход футболиста имеет большое значение для команды, и они подходят к реализации этих планов с полной уверенностью.
Известно, что в зимнее трансферное окно клуб потратил значительные средства на таких избранных игроков, как Марк Гехи и Антуан Семено, а летом планирует еще больше укрепить состав. Специалисты команды считают приоритетной задачей усиление центральной полузащиты и правого защитника новыми силами.
По данным издания TEAMtalk, Эллиот Андерсон выбран основным трансферным приоритетом клуба. Другие крупные клубы также проявляют серьезный интерес к футболисту, однако можно сказать, что манчестерцы уверены в том, что смогут привлечь его в свой проект.
На решение руководства Манчестер Сити повлияли несколько факторов. Ожидается, что контракт опытного полузащитника Бернарду Силвы истекает в конце текущего сезона, и он может покинуть команду.
Кроме того, ходят разные мнения о Родри, который после травмы колена не демонстрирует прежний уровень, и обсуждается его будущее. По некоторым источникам, испанский футболист может перейти в Реал Мадрид.
Поэтому клуб поставил целью усилить полузащиту молодыми и перспективными игроками с прицелом на будущее. В этом плане тридцатилетний Эллиот Андерсон рассматривается как один из наиболее подходящих кандидатов для команды.
Однако этот трансфер вряд ли пройдет легко, так как Ноттингем Форест не намерен просто так отпускать одного из своих ведущих игроков.
По данным источников, манчестерцы могут потратить более 90 миллионов фунтов стерлингов на этот трансфер. По мере приближения летнего трансферного окна обсуждения вокруг Эллиота Андерсона, как ожидается, будут становиться все более горячими.
Фанаты с большим интересом следят за тем, куда же в итоге перейдет талантливый полузащитник. Источник: TEAMtalk