Saudiya Arabistonining Al-Nassr jamoasi bosh murabbiyi Xorxe Jesus o‘zining so‘nggi bayonotida jamoa yulduzlari Krishtianu Ronaldu va Sadio Mane yaqinlashib kelayotgan xalqaro tanaffusdan so‘ng safga qaytishi kutilmoqda, degan xabarni berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ikki iste’dodli futbolchi jamoaning Al-Xaleej klubiga qarshi o‘tkazilgan va besh noldan yutqazilgan jangovar uchrashuvini kichik jismoniy muammolar tufayli o‘tkazib yuborishdi. Murabbiyning ta’kidlashicha, bu holat uzoq muddatli jarohatga o‘xshamaydi va ular tez orada to‘liq shakllanadi.
O‘yindan so‘ng o‘tkazilgan brifingda Jesus Sadio Mane bir necha kun oldin og‘riq sezgani va murabbiylar shtabi xavf-xatarni oldini olish uchun uni maydonga tushirishdan voz kechganini ma’lum qildi. Liga aprel oyining boshida davom etishi rejalashtirilgan bo‘lib, murabbiy shu vaqtgacha har ikki yulduz o‘yin shakliga kirib, jamoa uchun tayyor bo‘lishiga ishonch bildirmoqda.
Bu esa Al-Nassrning chempionlik uchun kurashida hal qiluvchi ahamiyatga ega bo‘ladi. Hozirda Saudiya Pro Ligasi jadvalida Al-Nassr yettixson yigetti ochko bilan birinchi o‘rinni egallab turibdi va asosiy raqibi Al-Hilal klubidan faqat uchta ochko oldinda ketmoqda.
Xorxe Jesus jamoasini chempionlik unvoniga sazovor bo‘lish yo‘lida sakkizta muhim jang kutmoqda, deb ta’kidladi. U tanaffusning noqulay paytda tushganini ham e’tirof etdi, chunki jamoa o‘sha paytda kuchli natijalarni qayd etib, yuqori sur’atga erishgan edi.
Ronaldu maydonda bo‘lmasa ham, so‘nggi o‘yinda Al-Nassr raqibini qiyinchisiz mag‘lub etdi. Ushbu g‘alabada Joau Feliks ikkita gol urib, mavsumdagi umumiy gollar sonini yigirma birtaga yetkazdi.
Bosh murabbiy portugaliyalik hujumchini yuqori baholadi va u avvalgi Yevropa klublarida erisha olmagan natijalarga Al-Nassr safida yetib kelganini qayd etdi. Tanaffusdan keyingi turnir jadvalidagi so‘nggi pog‘onadagi Al-Najma klubiga qarshi o‘yinda jamoa Ronaldu va Maneni qayta safda ko‘rishga umid qilmoqda.

Роналду и Мане скоро вернутся в состав Аль-Насра
Главный тренер саудовского клуба «Аль-Наср» Хорхе Жезус в своем последнем заявлении сообщил, что звезды команды Криштиану Роналду и Садио Мане, как ожидается, вернутся в состав после приближающегося международного перерыва. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти два талантливых футболиста пропустили напряженный матч против клуба «Аль-Халидж», который команда проиграла со счетом 0:5, из-за небольших физических проблем. По словам тренера, это не похоже на долгосрочную травму, и они скоро полностью восстановятся.
На брифинге после матча Жезус сообщил, что Садио Мане несколько дней назад почувствовал боль, и тренерский штаб решил не выпускать его на поле, чтобы избежать рисков. Лига планирует возобновиться в начале апреля, и тренер выразил уверенность, что к этому времени обе звезды войдут в игровую форму и будут готовы для команды.
Это будет иметь решающее значение в борьбе «Аль-Насра» за чемпионство. В настоящее время клуб занимает первое место в таблице Саудовской профессиональной лиги с 78 очками и опережает своего главного соперника, клуб «Аль-Хиляль», всего на три очка.
Хорхе Жезус подчеркнул, что его команду ждут восемь важных матчей на пути к чемпионскому титулу. Он также признал, что перерыв выпал в неудачное время, так как команда в тот момент добивалась отличных результатов и набрала высокую скорость.
Даже без Роналду на поле «Аль-Наср» в последнем матче легко одолел соперника. В этой победе Жоау Феликс забил два гола, доведя общее количество голов в сезоне до 21.
Главный тренер высоко оценил португальского нападающего и отметил, что он достиг результатов в составе «Аль-Насра», которых не смог добиться в предыдущих европейских клубах. После перерыва команда надеется снова увидеть Роналду и Мане в составе на матч против клуба «Аль-Наср», занимающего последнее место в турнирной таблице.