Gvardiola Xolandning chov og‘rig‘i haqida hazil bilan gapirdi
Angliya Premer-ligasining so‘nggi o‘yinlaridan biri bo‘lib o‘tgan jangdan keyin «Manchester Siti» jamoasining bosh murabbiyi Xosep Gvardiola matbuot anjumanida jurnalistlarning savollariga javob berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv davomida jamoa hujumchisi Erling Xoland haqida o‘ta qiziqarli va hazil bilan to‘ldirilgan gaplar aytildi. Angliya chempionatining o‘ttizinchi turida «shaharliklar» mehmonda «Vest Hem» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazgan edi.
Ushbu bahs qizg‘in va keskin kechib, yakunda bir barobar hisobida durang bilan tugadi. O‘yinning oxirgi daqiqalarida norvegiyalik hujumchi maydonda noqulay holatga tushib qoldi va harakatiga qiynaldi.
Keyinchalik ma’lum bo‘lishicha, futbolchining chov qismida ya’ni qorin va son o‘rtasidagi hududda og‘riq paydo bo‘lgan. Shu sababli uchrashuvdan so‘ng to‘plangan jurnalistlar Xosep Gvardioladan ushbu vaziyat haqida aniqroq ma’lumot so‘rashdi.
Kataloniyalik mutaxassis esa holatni jiddiy tartibda emas, balki yumorli ko‘z bilan qabul qilganini bildirib qo‘ydi. U savolga javob berar ekan, yuzida kulgilar paydo bo‘lib, shunday dedi: umid qilamanki, bugun kechqurun uning rafiqasi mamnun bo‘ladi.
Ushbu hazil aralash javob matbuot zalida jurnalistlar orasida katta qiziqish va kulgiga sabab bo‘ldi. Xosep Gvardiola o‘zining shunday so‘zlari orqali futbolchidagi jarohat juda jiddiy emasligiga ham ishora qildi.
Ayni paytda «Manchester Siti»ning minglab muxlislari jamoaning asosiy to‘purarlaridan biri bo‘lgan Erling Xoland tez orada to‘liq sog‘ayib, kelasi o‘yinlarda maydonga qaytishiga umid bildirmoqda. Norvegiyalik hujumchi joriy mavsum ham «shaharliklar»ning eng muhim futbolchilaridan biri sifatida jamoa natijalariga katta hissa qo‘shmoqda va uning o‘yini jamoa uchun juda muhimdir.
Muxlislar uning tezlik bilan tiklanishini kutib qolmoqdalar. Barcha ma’lumotlar One.uz saytida e’lon qilingan manbaga asoslangan holda tayyorlandi.

Гвардиола пошуточно прокомментировал травму паха Холанда
После одного из последних матчей Английской Премьер-лиги главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола ответил на вопросы журналистов на пресс-конференции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Во время встречи были сказаны очень интересные и наполненные юмором слова о нападающем команды Эрлинге Холанде. В 40-м туре английского чемпионата «горожане» в гостях играли против команды «Вест Хэм».
Этот матч прошел напряженно и остро, в итоге закончившись ничьей со счетом 1:1. В последние минуты игры норвежский нападающий оказался в неудобном положении на поле и испытывал трудности с движениями.
Позже стало известно, что у футболиста появилась боль в паховой области, то есть в зоне между животом и бедром. Поэтому после матча собравшиеся журналисты попросили Хосепа Гвардиолу предоставить более точную информацию об этой ситуации.
Каталонский специалист заявил, что воспринял ситуацию не слишком серьезно, а с юмором. Отвечая на вопрос, он улыбнулся и сказал: надеюсь, что сегодня вечером его жена будет довольна.
Этот ответ с элементами шутки вызвал большой интерес и смех среди журналистов в пресс-зале. Своими словами Хосеп Гвардиола также намекнул на то, что травма футболиста не является очень серьезной.
В настоящее время тысячи болельщиков «Манчестер Сити» надеются, что один из главных бомбардиров команды Эрлинг Холанд скоро полностью восстановится и вернется на поле в следующих матчах. Норвежский нападающий в текущем сезоне также является одним из ключевых игроков «горожан», внося значительный вклад в результаты команды, и его игра очень важна для коллектива.
Болельщики с нетерпением ждут его скорейшего восстановления. Вся информация подготовлена на основе источника, опубликованного на сайте One.uz.